Pôžičky

Závislosti, vďaka ktorým sa dostávame do dlhovej pasce

O závislostiach by sme sa tu mohli baviť naozaj dlho. Závislosti ako také sú dnes veľmi riešené tému, je to niečo, čo ani náhodou ešte nevymizlo zo sveta. Možno sa len so závislými dnes a denne nestretávajú, preto vám možno príde, že závislosti už zo sveta vymizli. Pravdou je, že stále viac a viac ľudí sa stáva závislých na alkohole, drogách alebo iných omamných látkach, ako sú napríklad lieky. Dokonca je stále viac a viac ľudí závislých aj na hrách, čiže sa z nich stali takzvaní gambleri, ktorí si bez hier nevie život predstaviť. Práve závislosti sú dnes dôvodom, prečo sa dostávame do dlhových pascí. 

Je naozaj veľa dôvodov, prečo si človek požičiava. Niekedy za to môže fakt, že naše pokladnička neobsahuje toľko, koľko potrebujeme na uhradenie mimoriadnych výdavkov, inokedy za to môžu práve závislosti. Viete, aké závislosti môžu za úpadok do dlhovej pasce najčastejšie? 

drogy 

Keď spadneme do drog, pôžičky sú to prvé, o čo požiadame ešte v čase, keď nie sme závislí tak moc, aby to na nás okolie poznalo. V prípade závislosti totiž väčšinou strácame prácu a potrebujeme peniaze, lenže rodina nám málokedy požičia, keď vidí, že sa nesnažíme si prácu hľadať. A tak namiesto klasických pôžičiek od rodiny ideme oblúkom okolo bánk k poskytovateľom nebankových úverov, ktorí ponúka možnosť požičať si aj z pohodlia domova takzvane online. 

Nebankové pôžičky sú lákadlom aj pre závislých od alkoholu, ktorých život je už tak zruinovaná, že nemajú prácu ani priateľov. 

Hry, hazard 

Gamblerstvo je veľmi častý dôvod toho, prečo sme zadlženie. A tiež je to veľmi častý dôvod toho, prečo nám na dvere búši úžerníkov, ktorí chcú svoju splátku, ktorú sme nezaplatili. Gamblerstvo je síce spôsob, ako vyhrať, ale na druhú stranu je to niečo, čo je veľmi nepravdepodobné. Gambler však verí, že sú tým jedným percentom, ktoré vyhrá milióny.