Financie

Klimatizácia ako úsporné opatrenie do vašej domácnosti

Na klimatizácie sme si zatiaľ v našich zemepisných šírkach nezvykli. Prečo je ale táto technológia úsporná počas celého roka? Pozrite sa na hlavné výhody, ktoré so sebou klimatizácia prináša.

Rýchle a úsporné vykurovanie

Vďaka klimatizácii sa vám podarí znížiť náklady za vykurovanie domácnosti. Obstarávacia cena klimatizácie je veľmi nízka a jej prevádzka je úplne bezúdržbová. Navyše sa vďaka neustálej filtrácii vzduchu váš domov zbaví nepríjemných alergénov v podobe peľov a choroboplodných zárodkov. Vďaka klimatizácii vykurujete priestor veľmi rýchlo, preto najviac ušetríte. Miestnosť je zahriata takmer ihneď, preto vám stačí kúriť len krátku chvíľu, aby ste sa cítili komfortne.

Ako tepelné čerpadlo

Pokiaľ si zvolíte možnosť kúriť klimatizáciou na princípe tepelného čerpadla, získavate vstupenku k trvalým úsporám pre vašu domácnosť. Prevádzka prístroja je v porovnaní s inými zdrojmi kúrenia oveľa menej finančne náročná – navyše nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Stačí, keď budete pravidelne vymieňať vzduchový filter. V porovnaní s plynovým kotlom dosiahnete úspory za prevádzku až o polovicu. Oproti priamotopu ušetríte až 70 percent doterajších nákladov na kúrenie.

Energetická trieda, ktorá sa oplatí

Samozrejme si pri robení prístroja strážte jeho energetickú náročnosť. Funguje to podobne ako pri robení chladničky alebo mrazničky. Aj tu platí, že energetická trieda A je pre prevádzku výhodnejšia, než energetická trieda B, C a D. Ak si zvolíte energetickú triedu A+ alebo A+++, máte skutočne vyhrané – prístroj totiž bude potrebovať na svoju prevádzku najmenej elektrickej energie.

Komfort, na ktorý si zvyknete

Niektoré typy klimatizácií sú vybavené časovačom. Je tak úplne na vás, či si zvolíte časový interval, kedy sa bude kúriť. V zimných mesiacoch sa tak prístroj môže zapnúť niekoľko minút pred vašim budíkom. Zatiaľ čo budete spať v príjemnom a zdravom chladnejšom vzduchu, prebúdzate sa už do tepla, ktoré je veľmi komfortné. Podobne si prístroj nastavíte aj pre svoj príchod domov. Vďaka ovládaniu pomocou WiFi sa môžete postarať o komfort domova aj pred príchodom z dovolenky.

Klimatizácia je pre domácnosti úsporné riešenie.