Financie

Koľko dostávajú modelky zaplatené?

Keď sledujeme profily modeliek na sociálnych sieťach, často si hovoríme, že sa musia mať doslova ako v bavlnke. Veď peňazí musí mať ohromné množstvo, zákazky sa im musí len hrnúť. Pravdou však je, že nie všetky modelky si žijú ako prasatá v žite. Dnes je svet modelingu označovaný za miesto s najväčšou konkurenciou. Modelkou sa dnes môže stať naozaj každá žena, ktorá má chuť sa predviesť a ukázať svoju krásu, ktorá je mnohokrát len vnútorné. Keď však niektoré modelky dostanú vytúženú prácu, ponúka sa otázka, koľko také modelky zarábajú? 

Ako už bolo spomenuté, svet modeliek je jeden veľký konkurenčný boj. Keď ide žena na casting, ešte to neznamená, že prácu dostane. Na casting príde ďalších x desiatok krásnych žien, ktoré túžia po úplne rovnakej pracovnej pozícii. Z kastingu následne odchádza ženy smutné (tých je najviac) a časť z nich teda odchádza s radosťou v očiach. 

Modelky, ktoré takto išli na nejaký casting a sú zastúpené agentúrou, často odchádza z neúspešného kastingu navyše zadlžené. Pravdou totiž je, že ak modelky na kastingu neuspejú, musia si uhradiť všetky cestovné náklady samy, aj keď im je prvýkrát hradila ich zastupujúce agentúra. Agentúry sú predsa len biznis ako každý iný, inými slovami sa aj tu peniaze neustále točí a točiť sa musí. A keď peniaze nezískajú z novo naviazané spolupráce, musí ich vymaniť inak. 

Zadlžené modelky pochádza z celého sveta 

Aj tak sa teda modelky dostávajú skôr do dlhov než do plusov. Práca modelky je teda mnohokrát naozaj zle platená, mnohokrát nie je zaplatená vôbec. Modelky sa tak dnes dostávajú do finančných ťažkostí. Je nutné poznamenať, že zadlžené modelky pochádza z celého sveta, nie iba z konkrétneho kúta planéty. Najviac zraniteľné sú ženy pochádzajúce z chudobnejších krajín. 

Koľko modelky zarábajú? 

Tou hlavnou otázkou však je, koľko modelky teda zarábajú. Napríklad pri veľkej akcii nazvanej „Týždeň módy“ si počas celého týždňa môžu prísť v prepočte na pätnásť set až tridsiatich tisíc korún. Oveľa lepšie platené sú dlhodobejšie kampane pre konkrétnu značku, ktoré sa môžu dostať až do desaťtisícov korún.