Pôžičky

Vziať si viacero pôžičiek, to sa dnes už nevypláca

Požičali ste si v minulosti istý obnos v banke, pretože ste sa dostali do body, keď nebolo iného riešenia? V poriadku, banky tu predsa od požičiavanie sú. Lenže ak ste si požičali ešte neskôr, pretože ste neboli schopní splácať, alebo že ste sa dostali do inej neistej situácií, potom už ste si trochu zavarili. A ak zvažujete vziať si ešte ďalšiu pôžičku, potom už pravdepodobne zápolíte s ohňom.

Aj keď v minulosti bolo normálne brať si viacero pôžičiek, dnes to normálne naozaj nie je. Dnes sa neberie veľa pôžičiek, dnes sa dáva prednosť menším množstvom pôžičiek, ktoré je možné vôbec splatiť. Ak patríte k ľuďom, ktorí si požičiavajú aj niekoľkokrát do roka, naozaj riskujete. Prečo? Pretože vám banky môžu naraz povedať STOP a pôžičky už nebudú možné.

Mnohí ľudia si berú pôžičky na splácanie ďalších pôžičiek. Spláca tak neustále pôžičku pôžičkou. Lenže práve títo ľudia sú nemilo prekvapení, keď im banka po nejako čase povie konečne dosť.

Žiadosti o pôžičku nemusí byť schvaľované

Ľudia, ktorí si požičiavajú aj niekoľkokrát do roka, už tak nejako spoliehajú na to, že im jednotlivé žiadosti o pôžičku budú neustále schvaľované. Lenže môžu byť nemilo prekvapení, keď im jedného dňa žiadosti schválené nebudú. K tomu môže taky dôjsť, banky sa totiž zaujímajú o finančnej histórii klientov.

Mnohí žiadatelia spoliehajú na to, že im žiadosti schváli nebankové inštitúcie, ktoré tvrdia, že sa nepozerajú do registra dlžníkov. Lenže pravdou je, že aj také banky, ktoré to tvrdia, sa občas do registra pozrú. A ak sa zistí, že máte pôžičiek habadej, môžu jednoducho povedať dosť.

Aj keď splácate tak, ako máte

Banky alebo nebankové spoločnosti poskytujúce úvery môžu povedať stop doslova kedykoľvek, nezávisle na tom, či splácate alebo nie. Aj keď pravidelne splácate a aj keď splácate tak, ako máte, môže vám byť žiadosť zamietnutá. Dôvodom v takom prípade je práve časté požičiavanie, čo vypovedá o vašej nie práve dobré finančnú situáciu.