Pôžičky

Ako sa nespáliť pri výbere spotrebiteľské pôžičky

Finančný trh je aktuálne plný pôžičiek. Nemôžeme sa tomu čudovať, vždy záujem o pôžičky všeobecne rastie každým dňom a každou minútou. Ľudia si dnes požičiavajú aj napriek tomu, že zrovna nemusí. Najmä teraz pred vianočnými sviatkami dopyt po spotrebiteľských úveroch neustále rastie. Ak patríte k ľuďom, ktorí si chcú požičať, asi zvažujete požiadať o úver, napriek tomu sa nechcete spáliť. Aj keď platí, že najlepšia pôžička je žiadna pôžička, pravdepodobne máte dôvod k tomu si požičať. Preto vám poradíme, ako sa pri výbere spotrebiteľské pôžičky nespáliť.

Ako sme spomenuli, finančný trh je plný pôžičiek, a tak je treba byť opatrný. Nie všetci poskytovatelia pôžičky sú zároveň féroví poskytovatelia, ktorí chcú len vaše dobro a chcú vám pomôcť. Mnohí sú skôr nefér poskytovatelia pôžičky, ktorí nemajú zrovna záujem o to pomoct vám. Aby ste sa teda nespálili, držte sa našich tipov a rád.

Hlavne nebuďte zbrklí

Zbrklosť sa napokon nevypláca v žiadnom prípade, ale v tomto prípade to platí dvojnásobne. Nebuďte zbrklí, vyhnete sa tak nepríjemnostiam. Hlavne si dávajte pozor na reklamné kampane, ktoré si kladú za cieľ len nalákať si zbrusu nových zákazníkov. Starostlivo pri podpisovaní zmluvy čítajte každé slovo, čokoľvek, čo vám nebude dávať zmysel, si rýchlo objasnite. Nikdy nepodpisujte vo zbrklosti to, čomu nerozumiete, to je najčastejšia chyba, ktorej sa ľudia dopúšťa. Keď už ste to bez pôžičky vydržali do teraz, vydržíte to aj ďalších päť minút, čo vám bude trvať prečítanie zmluvy.

Informujte sa hlavne o výške RPMN a tiež o úrokoch. To sú dve odlišné hodnoty, aj keď to mnohí ľudia neuvedomujú.

porovnávajte

Keďže je na trhu toľko poskytovateľov pôžičiek, oplatí sa jednotlivé pôžičky porovnávať. Ak budete porovnávať jednotlivé pôžičky a nechytíte sa do prvej nastraženej náručia, urobíte len dobre. Pri porovnávaní sa vám objaví viac možností a zrazu uvidíte, že prvý zvažovaný poskytovateľ úveru nebol tak výhodný, ako sa na prvý pohľad zdal byť.