Financie

Už ste videli Avengers: Endgame? Film sa zapisuje do histórie, zarába majland

Už ste videli unikátny snímka Avengers: Endgame? V súčasnej dobe sa o ničom inom nehovorí, teda ak neberieme seriál Hra o tróny, ktorá napína divákov každý týždeň. V poslednej dobe do kín putuje jeden dobrý záber za druhým, len málokto stihne v kine zkouknout úplne všetko. Ak ste sa však zariekol, že za kino už utrácať nebudete, možno by ste to mali ešte zvážiť či urobiť výnimku. Posledný diel Avengers je totiž v kinách a trhá rekordy. Zatiaľ sa jedná o vôbec prvý film v histórii, ktorý zarobil miliardu dolárov za prvý víkend. To zrúcalo ostatne desiatky ďalších rekordov. 

Kto by nepoznal filmové zábery od štúdia Marvel. Marvelovské filmy zbožňujú malí aj veľkí, preto sa nemôžeme čudovať tak veľké sledovanosti nielen v slovenských kinách, ale aj v zahraničí. Navyše sa jedná o posledný snímku fantastických Avenger, čo si ľudia rozhodne nemohli nechať ujsť. 

Avengers borí predpoklady 

O úspechu tohto snímku sa vedelo, predpokladalo sa, že však počas prvých piatich dní mohol snímku prekročiť 800 alebo 900 miliónov dolárov. Snímka však úplne zboril predpoklady, globálne suma sa počas prvého víkendu zastavila na 1,2 miliardách dolárov. Analytici aj fanúšikovia tak ostali v úplnom úžase, zlomilo sa tým rovno niekoľko rekordov. V prepočte teda filmový snímok zo štúdia Marvel zarobil skoro tridsať miliárd korún za jeden jediný víkend. 

To sa zatiaľ nepodarilo žiadnemu snímky v histórii 

Ako sme spomenuli, nový snímka Avengers: Endgame borí mýty. Zatiaľ sa žiadnemu záberu v histórii nepodarilo prekročiť počas takto krátkeho času hranicu jednej miliardy dolárov. Predchádzajúci diel skončil na 640 miliónoch dolárov, čo je teraz v porovnaní s posledným dielom trochu slabé. 

Nový snímok aktuálne idúce v kinách Avengers: Endgame je posledný príbeh Avenger, uzatvára príbeh marvelovského univerza.