Pôžičky

Triky neférových nebankových pôžičiek. Dajte si pozor

O pôžičku jedného dňa zažiada každý z nás, ak teda niekto zázrakom nevyhrá v lotérii. Zvyčajne si požičiavame na bývanie, niekedy si však potrebujeme požičať aj na trochu bežnejšie vecí, ako je nový spotrebič alebo napríklad automobil. V prípade, že si chcete pôžičku vziať, či už z akéhokoľvek dôvodu, mali by ste sa vyvarovať nekalým a neférovým nebankovým pôžičkám, ktorých je na finančnom trhu nespočetne veľa. Aj keď Česká národná banka v poslednom čase prešla zoznam poskytovateľov pôžičiek, z ktorých vybrala všetky neférové poskytovateľov pôžičiek, nemôžeme si byť nikdy presne istí tým, či je pôžička skutočne tak neférová, ako sa javí na prvý pohľad. 

Nebankové pôžičky sú dnes ďaleko obľúbenejšie než klasické bankové úvery, a to prevažne vďaka tomu, že sľubujú rýchle požičanie potrebných peňazí. Buďte však neustále v pozore a nenechajte sa zmiasť ponukou, ktorá sa na prvý ohľad javí ako neodolateľná. 

Pozor na pôžičky každému a ihneď 

Najviac v pozore buďte vo chvíli, ak narazíte na pôžičky pre každého a ihneď. Presne takto začínajú všetky podvodné a nekalé pôžičky, ktoré ponúka poskytovatelia, ktorí chcú klientmi len obrat o všetko, čo majú. Pôžičky každému a ihneď často nevyžadujú doloženie príjmov, rovnako tak nekontrolujú registre dlžníkov, tiež nevyžadujú ani minimálny príjem. Čo však vyžadujú, býva väčšinou rušenie nehnuteľností. Pozor na to. 

Pôžičky, ktoré chcú poplatky vopred 

Veľký pozor si dajte aj na také pôžičky, ktoré chcú poplatky vopred. Nikdy neplaťte za nič vopred, do je pravidlo, ktoré sa vzťahuje ako na pôžičky, tak aj na bežné nakupovanie napríklad na internete. Ak narazíte na pôžičku, kde sa chce poplatok vopred, radšej od nej dajte ruky preč. Peniaze, ktoré zaplatíte ako poplatok, totiž neuvidíte rovnako ako sľubovanú pôžičku, o ktorú ste si zažiadali. 

Nízky úrok na prvý rok 

Veľkým lákadlom sú nízke úroky, mnohé z nich sa však ponúka len na prvý rok, potom naskočí na šialená percent siahajúce napríklad až do dvadsiatich percent. Bežte teda od podozrivo nízkych úrokov preč, najmä sa stráňte tým, ktoré sú ponúkané v takto nízkej podobe len jeden rok.