Financie

Ako za pár mesiacov našetriť na dovolenku?

Závidíte susedom, že už majú vybranú dovolenku? Nebuďte pozadu, tiež si nejakú objednajte. Možno váš však ťaží to, že na dovolenku nemáte dostatok peňazí. Tým sa však trápiť nemusíte, existuje niekoľko spôsobov, ako si na dovolenku našetriť už počas pár mesiacov. Neveríte? Tak to vyskúšajte. 

Každý človek si zaslúži ísť v lete na dovolenku. Ak patríte k ľuďom, ktorí si len ťažko občas doprajú odpočinok, potom si zaslúžite ísť na dovolenku hneď dvakrát! Pokiaľ vás ale ťaží finančná situácia, nenechajte sa jej zastrašiť. Do konca hlavnej sezóny zostáva ešte niekoľko mesiacov, počas ktorých môžete ušetriť dostatok peňazí na to, aby ste na dovolenku skutočne išli alebo leteli. A my pre vás máme niekoľko tipov, ako na to. 

Tipy, ako ušetriť na dovolenku za niekoľko mesiacov 

  • Začnite sledovať akcie a zľavy. To je zásada číslo jedna. Nekupujte zbytočne predražené potraviny, začnite skôr nakupovať v zľavách, a to len to, čo skutočne potrebujete a čo ste schopní skonzumovať. 
  • Začnite jesť len a len doma. Neviete si predstaviť, koľko peňazí ušetríte, keď nebudete jesť vonku. Odpusťte si jedla v reštauráciách, objednávanie si jedlá domov z krčiem alebo si tiež stopnite kaviarne a s kamarátkami. 
  • Namiesto sladených nápojov začnite poriadne piť vodu. Nielen, že je to lacnejšie, ale navyše vďaka nej nemáte taký hlad. Nie nadarmo sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd. 
  • Míňate za knižky? Potom si radšej kúpte preukaz do knižnice a začnite si knižky požičiavať. Je to lacnejšie, navyše zoženiete aj také knihy, ktoré treba v kníhkupectvách majú vypredané. 
  • Stop návykom a zlozvykom v podobe fajčenie alebo pitie alkoholu. Viete, koľko vás cigarety a alkohol ročne stojí? Neuveriteľné peniaze! Behom pár mesiacov si len na zlozvykoch ste schopní našetriť desaťtisíce (suma sa samozrejme odvíja od toho, ako veľmi závislými ste boli).