Financie

Triky a tipy, ako zlepšiť svoj finančný rozpočet

Dávate si nejaké peniaze bokom? Nie? To je škoda! Také peniaze stranou sa vám totiž môžu hodiť, a to nielen vo chvíli, keď sa rozhodnete odísť na dovolenku. Ale tiež sa vám také peniaze môžu hodiť vo chvíli, keď si budete chcieť kúpiť niečo nové alebo kedy svoju službu vypovie automobil alebo domáci spotrebič. Odkladať si peniaze bokom nie je hanba. Ľudia však často začínajú sporiť až vo chvíli, keď im doslova tečie do topánok. V iných okamihoch nemajú potrebu si sporiť, čo je samozrejme veľká škoda.

Ak ste sa teraz odhodlali si niečo našetriť, prezradíme vám konkrétne tipy a triky, ako si svoj finančný rozpočet môžete zlepšiť, ako niečo zároveň našetriť a ako si tak rýchlejšie naplniť svoje keramické prasiatko až po okraj.

Tipy a triky, ako zlepšiť svoj finančný rozpočet

Prestaňte kupovať darčeky, ale začnite darčeky vyrábať. Na internete nájdete hromadu návodov, ako na to, preto len zapojte svoju fantáziu a kreativitu a vykúzlite darček, ktorý bude od srdca a ktorý tým pádom aj viac oslní a ktorý obdarovaní viac ocenia.
Začnite praktizovať pravidlo tridsiatich dní. To spočíva v tom, že danú vec si nekúpite skôr ako za tridsať dní. Počas tridsiatich dní si poriadne rozmyslíte, či o danú vec máte alebo nemáte záujem.
Prestaňte vyhadzovať staré oblečenie, ktoré sa vám na prvý pohľad nepáči. Opäť je na internete mnoho návodov, ako si zo starého oblečenia vykúzliť zbrusu nové kúsky zo starého oblečenia, ktoré vám bude každý závidieť.
Začnite používať kreditku, ak sa označujete za nezodpovedného. Kreditka vám síce umožní ísť do mínusu, ale mínusové hodnoty budú zúročené. To si potom radšej rozmyslíte, či si kúpite košeľu za päťsto alebo tričko za stovku.
Prestaňte chodiť na obedy a tiež si prestaňte dnes a denne kupovať raňajky v supermarketoch. Odporúčame vám si radšej variť doma, čo je lacnejšie a ekonomickejšie. Navara si pokojne aj na niekoľko dní dopredu, nech tým ušetríte čas.