Podnikanie

Motivujte sa citáty najvplyvnejšieho biznismena histórie

Každý podnikateľ sa môže dostať do bodu, kedy nevie, ako ďalej. V súčasnej dobe sa na mŕtvom bode nachádza mnoho ľudí, ktorí nevedia, ako ďalej postupovať, či ich podnikanie má vôbec zmysel. Takéto chvíľky zaváhania sú v živote úplne bežné, ľudia sú skrátka len ľuďmi, nie sú to géniovia, ktorí bez zaváhania idú až na vrchol. Stres alebo strach môže dopadnúť na kohokoľvek z nás, v takej chvíli je však najlepšie sa motivovať, pretože práve motivácia nás poženie opäť vyššie a až na vrchol. Ponúka sa však otázka ako či kým sa motivovať?

V súčasnej dobe existuje mnoho spôsobov, ako sa efektívne motivovať. Môžete zájsť napríklad na prednášky viac úspešných ľudí, ktorí vás svojimi prednáškami namotivuje tak, že už nebudete lenivět a zrazu budete vedieť, kam zase smerujete. V prípade, že nemáte čas na prednášky, môžete si pustiť rozhovory s úspešnými pri ceste do práce, prípadne je tu možnosť zhliadnuť motivačné filmy, ktoré mnohým ľuďom otvorili oči. Alebo si môžete prečítať motivačný citáty úspešných, ktoré motivujú najrýchlejšie.

Odporúčame sa inšpirovať hlavne tými citáty, ktoré má na svedomí muž, ktorý bol časopisom Forbes označený za najvplyvnejších biznismena histórie. Reč je o Henry Fordovi, ktorý zomrel na mozgovú príhodu roku 1947. Jeho citáty sa však stali nesmrteľné.

Citáty Henryho Forda

„Nie je hanbou čestný neúspech, ale strach z neúspechu.“
„Prehra je len príležitosťou k tomu, aby sme začali znovu a inteligentnejšie.“
„Idealista je ten, kto pomáha ostatným k prosperite.“
„Zmeň to, čo zmeniť môžeš, ostatné nechaj byť.“
„Myslenie je najťažšia práca, čo existuje. To je pravdepodobne dôvodov, prečo tak málo ľudí myslí. “
„Nikdy nebude vynájdený systém, ktorý by úplne odstránil nutnosť pracovať.“
„Keby som mal vo vrecku poslednej dolár, utratil by som ho za reklamu.“
„Podnik, ktorý neprináša nič iné ako peniaze, je úbohý podnik.“