Pôžičky

Tri situácie, v ktorých sa oplatí vziať si krátkodobú pôžičku

Požičiavanie si nie je práve príjemná situácia, a to najmä pre človeka, ktorý si za svoj život nikdy nemusel požičiavať. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa celý život držali toho názoru, že pôžičky sú zlé a že si nikdy v živote nepožičia a zrazu si požičať musí, pravdepodobne sú v šoku z toho, ako široká ponuka pôžičiek je. Na trhu dnes nájdete nielen dlhodobé pôžičky, ale aj krátkodobé pôžičky, ktoré sú vhodné si vziať v niekoľkých životných situáciách. V akých? 

Krása krátkodobých pôžičiek spočíva v tom, že mnohé z takých pôžičiek možno splatiť do určitého termínu bez akýchkoľvek sankcií a poplatkov. Krátkodobé úvery poskytujú dokonca aj kreditné karty, kde je väčšinou päťdesiat dní na to, aby sme sumu bez poplatkov splatil. Otázkou je, na čo sa oplatí vziať si krátkodobú pôžičku. 

1) Porucha domáceho spotrebiča 

Nie každý si dnes odkladá peniaze bokom. Väčšinou ľudia siahajú do svojich úspor, keď potrebujú zaplatiť naozaj spotrebiče či podobného stroja v domácnosti. Ak však patríte do prvej skupiny, teda k tým, ktorí si peniaze bokom neodkladajú, mohla by vás takáto porucha spotrebiča skutočne zaskočiť. V súčasnej dobe nie sú opravy spotrebičov práve lacné, mnohokrát je potrebné kúpiť si zbrusu nový domáci spotrebič, pretože jeho oprava by prišla až príliš draho. Odporúčame si teda v takých situáciách, kedy nemáte peňazí na rozdávanie, vziať si krátkodobú pôžičku, ktorú splatíte za niekoľko výplat. 

2) Oprava automobilu 

Opravy automobilu sa väčšinou veľmi premietnu do peňazí. Preto je mnohokrát potrebné vziať si krátkodobú pôžičku, ktorá vás v prípade núdze spasí. Krátkodobé pôžičky sú pre opravu automobilu ako stvorené. 

3) Kúpa nového nábytku 

Renovujete si svoju obývačku, ale nemáte peniaze na novú pohovku? Aj to je krajné situácie, v ktorej môžete využiť krátkodobú pôžičku. Na nábytok si nikdy nepožičiavajte bankovú dlhodobú pôžičku. Je zbytočné sa dlhodobo zadlžiť kvôli kusu nového nábytku. Krátkodobé pôžičky sú záväzkom len na pár mesiacov či týždňov.