Pôžičky

Súkromné pôžičky od priameho investora. Ako vyzerajú v praxi?

Človek, ktorý má z nejakého dôvodu záznam v registri dlžníkov, dá iste za pravdu, že zriadiť si pôžičku v tomto prípade aj v nebankovom sektore, je úplne vylúčené. Aj keď nebankové inštitúcie nehľadí pri zriaďovaní úveru do registra dlžníkov, môže sa stať, že práve vy máte už po niekoľkýkrát zriadený úver u nebankovej spoločnosti, ktorý nie ste schopní splácať. V tomto prípade majú bohužiaľ aj nebankové spoločnosti strach z toho, že sa im ich vypožičané peniaze klientovi v poriadku a včas nevráti. Po tých, pre ktorých je teda konečným riešením pôžička od súkromnej osoby, teda od priameho investora, platí niekoľko zásad, ako nenaletieť. V žiadnom prípade neplaťte žiadne poplatky vopred a už vôbec nepodpisuje niečo, čo sa vám prieči alebo vopred viete, že dané podmienky nemáte šancu splniť.

Súkromná pôžička od priameho investora je veľmi žiadaná

Človek, ktorý sa dostane do ťažkej životnej situácie, potrebuje v každom prípade pomoc. O túto pomoc však, v mnohých prípadoch nemôže požiadať nebankovej inštitúcii. Z tohto dôvodu sa väčšina týchto „problémových“ klientov obracia na pôžičky od súkromných investorov alebo skupiny investorov, ktorí pôžičky zriaďujú veľmi rýchlo a s minimom administratívnych úkonov. Nebudete si tak požičiavať peniaze od nebankovej spoločnosti, ale od súkromnej osoby, ktorá vám pôžičku zriadi. Je dobré sa však vyvarovať dojednaním v zmluvách, ktorá vám sú takzvane proti srsti a tiež si dávať veľký pozor na podvodné aktivity zo strany investorov, ktorí po svojich potencionálnych klientoch chcú určité vstupné poplatky. Vďaka vašej malej obozretnosti, sa tak môžete dostať do oveľa ťažšie životné situácie, než v ktorej sa práve ocitáte.

Investor vám požičia aj vysoké sumy

Investor vám požičia aj vyššie sumy, na ktoré by ste napríklad u nebankovej spoločnosti nemali nárok. To platí aj v prípade, keď máte napríklad nízky mesačný príjem alebo záznam v registri dlžníkov. Investorov tieto fakty jednoducho nezaujímajú. Pozor si však musíte dať na veľmi šibeničný lehoty, ktorých sa musíte pevne držať, najmä ak chcete predísť väčším finančným problémom.