Financie

Štyri krátke brigády, vďaka ktorým si zarobíte na vianočné nakupovanie

Vianočné nakupovanie tu bude čoby dup, preto je dobré si začať už teraz zbierať nejaké peniaze, aby nás vianočné nakupovanie nedostalo do dlhov. Lenže kde za mesiac peniaze zohnať? Aktuálne príjmy stačí len na udržanie domácnosti, musí sa nájsť druhé krátkodobé zamestnanie, ktorého príjmy budú určené len pre vianočné nakupovanie (alebo prípadne budú slúžiť do Nového roka, ktorý bude po Vianociach naozaj zlý po finančnej stránke). Lenže akú brigádu vziať? 

Existuje mnoho brigád, ktoré sú teraz k dispozícii. Navyše brigády sú dnes platené omnoho lepšie ako klasické hlavný pracovný pomery, preto prečo toho na dva mesiace nevyužiť. Mnohé firmy toho majú pred vianočnými sviatkami naozaj veľa, zháňa pomocníkov hoci len na víkendy. Je naozaj z čoho si vyberať, preto neváhajte nad druhou, krátku brigádou dlho. 

1) Balenie darčekov 

Onedlho začnú neutíchajúci hektické týždne, kedy sa budú darčeky baliť tak o sto šesť. Mnohé obchody ponúkajú aj zabalenie priamo po kúpe, napríklad je to v parfumériách Douglas, kde je možné si nechať zabaliť aj tak predražený parfum. Práve do parfumérií často hľadajú niekoho, kto by utekal baliť darčeky. Jedná sa o nenáročnú prácu, ktorá niekedy uteká rýchlo, niekedy pomaly, ale nie je zle platená. 

2) Rolky vo filme 

Po celý rok platí, že si môžete zahrať vo filme. Natáčanie prebieha obvykle cez víkend, preto nijako nebude zasahovať do vašej každodennej práce. Môžete hrať nielen v slovenských filmoch, ale aj seriáloch, kam sa zháňa komparz. A keď sa začnú komparz sčítať, máte slušný privýrobok. 

3) Predaj na trhoch 

A opäť onedlho začnú vianočné trhy, na ktorých môžete predávať v stánku. Mnohí ľudia naozaj hľadajú za seba náhradu, aby nemuseli v stánku stať, preto dokážu aj dobre zaplatiť. Neváhajte a prívod si vianočnú atmosféru už v novembri. 

4) Predaj vianočných výrobkov 

V mnohých obchodných centrách vyrastajú drobné stánky, kde sa teraz začínajú predávať vianočné ozdoby. Aj tu môžete predávať.