Pôžičky

Nemáte poistený dom proti prírodným katastrofám? A čo keď nejaké prídu?

Keď sa postaví dom, mal by sa ihneď poistiť proti prírodným katastrofám. Dôvodom je najmä to, že prírodné katastrofy nám nebúchajú na dvere a nepýtajú sa, či môžu vstúpiť, skrátka vstúpi, aj keď je do domu nikto nepozýval. Veľakrát prídu úplne nečakane, Matka príroda skrátka zavelí a všetci ostatní sa musia podriadiť. Ak nie je vaša domácnosť poistená najmä proti záplavám alebo proti silnému vetru, môže byť pre vás jeseň pomerne náročné ročné obdobia, aspoň čo sa po finančnej stránke týka. 

Jeseň sa totiž nenesie len v duchu chladnejších dní, ale tiež je počasie veľmi škaredé. Vietor je tak silný, že dvíha všetky veci, ktoré nie sú priskrutkované. Môže prísť aj vytrvalý dážď, ktorý po niekoľkých dňoch môže zdvihnúť hladiny riek a potokov tak, že prírodná katastrofa bude na svete. 

Záplavy môžu spôsobiť najmä na prízemí domov či v pivniciach hromadu škôd, ktoré by zvyčajne pokryla poistka, ale ak ju nemáte, je potrebné, aby ste škody napravili sami. Rovnako tak je možné, že vietor, ktorý vznesie do vzduchu čokoľvek, čo mu príde do cesty, vhodí do okna kvetináč alebo podobným spôsobom poškodí skleník, čo vám stojí na záhrade. Aj to zvyčajne spadá do poistky, ale ak nie je, opäť sa musí škody zaplatiť zo svojho vrecka. A málokto má na to, aby škody v priebehu niekoľkých dní uhradil. 

Čo v takýchto prípadoch robiť? 

Je samozrejme viac možností, čo môžete v takýchto situáciách robiť. Najlepšie urobíte, keď požiadate rodinu o pôžičku, ale mnohí nemajú také šťastie, teda sa musí obrátiť na banky, v ktorých požiadajú o pôžičku. 

Nie sú lepší nebankové pôžičky? 

V prípade, že potrebujete požičať niekoľko desiatok tisíc korún, neobracajte sa na banky, ale naopak na nebankové inštitúcie, ktoré sú v súčasnej dobe ďaleko výhodnejšie, keď sa jedná o pôžičku, ktorá nie je príliš vysoká. Úroky nie sú tak citeľné, navyše je možné ich zriadiť z pohodlia domova.