Pôžičky

Potrebujete peniaze na opravu automobilu? Vieme, kde je vziať

Automobily patrí k našim životom. Mnohí jazdia autom do práce, iní do školy, iní na výlety. Skrátka a dobre sa s autami dostaneme na miesto, kam potrebujeme, za zlomok času. Bohužiaľ sa jedná len o stroje, ktoré sa počas používania opotrebovávajú. Preto sa vodiči nesmie prekvapiť, keď im jedného dňa automobil vypovie službu. V mnohých prípadoch sa dajú automobily opraviť, lenže kde na prípadnú opravu vozňa vziať peniaze? 

Opravy automobilu sú mnohokrát veľmi nákladné, avšak nejedná sa o tak nákladnú záležitosť, akou by bolo kupovanie vozidla. Ak sa rozhodnete pre kúpu nového automobilu, bude vás to stáť oveľa viac než jeho oprava, avšak nie v každom prípade. 

Ak sa však rozhodnete pre opravu, bohužiaľ finančná rezerva, ktorú ste si sporili na horšie časy, nie je dostačujúce, je niekoľko možností, kde peniaze získať. 

1) Rodina 

Je potrebné si uvedomiť, že je tu rodina. A tá môže pomôcť. Je naozaj prvá možností, akú by ste mali vyskúšať. Predsa len rodina vám peniaze požičia, bez toho by chcela úroky alebo bez stanovila dátum vrátenia. Ale samozrejme sa môže stať, že rodina sama nemá alebo ju nechcete ťahať do finančných ťažkostí. To teda znamená, že je potrebné pristúpiť k druhej možnosti. 

2) Nebankové pôžičky 

Nebankové pôžičky sa stávajú obrovským hitom, ktorý preferuje nejeden z nás pred bankovými úvermi. Keďže sú opravy automobilov záležitosti niekoľkých tisíc či desiatok tisíc, nebankové inštitúcie takú sumu poskytnú. Neposkytujú bohužiaľ sumu vyššiu, ktorá by sa dotýkala niekoľko stoviek tisíc korún. Od toho tu sú bohužiaľ banky. Ak sa teda vojdete do niekoľkých desiatok tisíc korún, je vyhraté. 

Nebankové pôžičky sú výhodnejšie v tom, že ponúka oveľa nižšia (mnohokrát žiadny) úrok. Rovnako tak sa rýchlo vybavujú, rýchlo schvaľujú a peniaze sú rýchlo na bankovom konte, ktorý sa zadal do žiadosti o pôžičku.