Financie

Začíname nakupovať vianočné darčeky s predstihom. Ako za ne toľko neutratiť?

Vianočné darčeky sa oplatí nakupovať s predstihom. Ak sa rozhodnete nakupovať darčeky deň pred Štedrým dňom, stretnete sa tak akurát s dlhými frontami, ktoré siahajú až von z obchodu. Tiež nebude tovar, ktoré chcete, dostupné, a ak áno, tak v iných veľkostiach alebo za smiešne vysoké ceny. Radšej to tento rok skúste inak – nakúpte darčeky s predstihom a vyhnite sa obrovskému návalu stresu, ktorý sa spája s typicky decembrovým vianočným nakupovaním. 

Navyše keď sa teraz rozhodnete ísť nakupovať, môžete poriadne ušetriť. Je to teda výhodné po všetkých smeroch, nielen, že sa vyhnete nepríjemne dlhým radom na pobočke, ale aj predídete tomu, že by ste za vianočné nákupy minuli desaťtisíce. Ako však na to, aby ste nakúpili za čo najnižšie ceny? 

Využite jesenných výpredajov 

Chytré hlavičky využili už letných výpredajov, ktoré sú oveľa výraznejšie ako jesenné výpredaje. Avšak aj v jesenných výpredajoch sa dá uloviť veľa fantastických kúskov, ktoré ocenia vaši príbuzní. Pre ženy v rodine sú ideálne kabelky, ktoré sa dnes kúpi do pár stoviek, čo nie je bežné. Kabelky sú dlhú dobu najdrahšie tovaru na trhu. Rovnako tak kúpite za výhodné ceny obyčajná tričká alebo svetre, ktorých nie je nikdy dosť. 

A ak ste registrovaní v drogériách alebo kníhkupectvách, v súčasnej dobe prebiehajú pre mnohých klientov aj zľavové akcie, kedy je možné ušetriť aj niekoľko desiatok percent z nákupu. 

Vyjdite si do Primark, než začnú zmätky 

Veľa ľudí jazdí do primárky, a to tesne pred vianočnými sviatkami. Ľudia skrátka chcú nakúpiť lacno a pre všetkých v rodine a Primark je miesto určené k lacnému nakupovanie. Ostatne tesne pred vianočnými sviatkami sú v Primark zmätky, preto vyjdite teraz, keď je v obchode ešte stále pokoj. Ideálne je ráno, kým sa do obchodov nenahrnou tamojší obyvatelia, pre ktorých je nakupovanie v primárky všedný záležitosť.