Pôžičky

Tri hlavné rozdiely medzi bankovými a nebankovými pôžičkami

Potrebujete si vziať spotrebiteľský úver, ale neviete, či je lepšie si vziať bankový alebo nebankový? Medzi nimi je značný rozdiel, dokonca viac rozdielov, ale len málokto si jednotlivé rozdiely uvedomuje. Ak sa však necháte informovať o jednotlivých rozdieloch, budete mať hneď jasno v tom, v akých situáciách sa oplatí vziať si nebankový úver a v akých situáciách by ste si mali vziať úver bankové. 

O súčasnom finančnom trhu je možné povedať, že je plný nebankových pôžičiek a ľudia nevedia, či môžu alebo nemôžu nebankovým pôžičkám veriť. Lenže nebankové pôžičky sú naozaj v mnohých smeroch výhodné, nie je to len predajné fráza, ktorou sa chváli na internete alebo sociálnych sieťach. Samozrejme sa nájdu stále ľudia, ktorí preferujú bankové pôžičky, pretože sú sa osvedčujúci. Pozrime sa teda na hlavné rozdiely medzi bankovými a nebankovými pôžičkami, aby sme vedeli, kedysi o akú požiadať. 

Do sto tisíc x nad sto tisíc 

Hlavným rozdielom je to, koľko si môžete požičať. Kým banky požičiavajú aj milióny, nebankové pôžičky požičiavajú väčšinou niekoľko desiatok tisíc korún. Je zriedkakedy sa stane, že sa nebankové požičia aj stotisíc či o niečo málo viac. Nebankové pôžičky sa teda odporúčajú v prípade, že si chcete kúpiť nový nábytok alebo elektrospotrebič, bankové sa odporúčajú v prípade rekonštrukcie alebo kúpa novej nehnuteľnosti. 

Online x pobočka 

Druhým hlavným rozdielom medzi bankovými a nebankovými úvery je to, ako si o ne môžete požiadať. Kým o bankový úver si žiadate väčšinou na pobočke, kde musíte stáť dlhé rady, ako sa na vás dostane rad, u nebankových pôžičiek je to trochu jednoduchšie, a síce môžete si o ne požiadať z pohodlia domova. Stačí vám teda len pár minút na to, aby ste vyplnili žiadosť. Nemusíte nikde stáť hodiny, nemusíte na nič čakať. 

Ihneď x čakania 

Tretím hlavným dôvodom medzi bankovými a nebankovými úvery je to, ako dlho čakáte na peniaze. Zatiaľ čo u nebankových úverov to býva pár chvíľ, zvyčajne sa jedná o polhodinový proces, u bankových pôžičiek čakáte aj dlhé dni či týždne.