Podnikanie

Steve Jobs – muž, ktorý ovplyvnil milióny z nás

V súčasnej dobe sa dá zbohatnúť skutočne akokoľvek. Chce to mať len nápad, ktorý sa nesmiete báť realizovať. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa boja, nikdy sa do podnikania nevrhajte, pretože strach do podnikania nepatrí. Je potrebné neustále veriť svojmu nápadu a nesmiete sa báť, že by vás jeho zrealizovanie mohlo prísť na mizinu. Uvažujte ako Steve Jobs.

Určite ste o Stevovi Jobsovi počuli. Ide o človeka, ktorý veril svojmu nápadu, ktorý si šiel za svojím nápadom cez prekážky. Stál za ním, aj keď mu nikto iný neveril. A nakoniec vynašiel niečo, čo ovplyvnilo nielen našu generáciu, ale ovplyvní to iste aj generácie ďalšie.

O Stevovi Jobsovi zastáva napísané dnes skutočne veľa. Okrem knižiek sa natočilo aj veľa filmov, z ktorých ten najznámejší je ten, v ktorom hlavnú úlohu hrá Ashton Kutcher.

Muž, ktorý zmenil svet

Každý vynález či vymoženosť, ktorú dnes berieme ako samozrejmosť, bola kedysi len nápadom, ktorý sa nebáli ľudia zrealizovať. Aj firma Apple, ktorú dnes symbolizuje nahryznuté jabĺčko a ktorá je známa hlavne svojimi smartfónmi iPhone, bola len nápadom, za ktorým najskôr musel človek stať, aby sa skutočne zrealizoval.

Steve Jobs, ktorý sa narodil v roku 1955, veril a následne i firmu stvoril. Dneska ho poznáme ako zakladateľa firmy Apple a ako najvýraznejší osobnosť počítačového priemyslu za posledných štyridsať rokov.

Kto nemá Apple, ako keby nebol

Samozrejme firma Apple dnes neponúka len iPhony, ktoré majú svoj vlastný operačný systém iOS, ale taky je to firma, ktorá ponúka nabíjacie zariadenie, slúchadlá, iPody, MacBooky či iné podobné technológie, ktoré chce človek mať už len z toho dôvodu, že prešli rukami Steva Jobsa.

Apple má samozrejme aj dnes celý rad konkurentov, napriek tomu si stále udržuje tú svoju klientelu a neustále prichádza s novinkami, ktoré si svet zamiluje. Napríklad bez iPhonu X si dneska niektorí už nevie predstaviť svoj život.