Podnikanie

Len vďaka pozitívam môžeme byť úspěšní

Mnoho ľudí neverí v nič. Nie sú skrátka ani ateisti, ale neverí naozaj ničomu, ani sebe, ani karme, ani tomu, že to, na čo myslíme, si do svojho života priťahujeme. Ak si myslíte, že to nie je pravda, potom skúste myslieť na niečo zlé a Dočkaj času, doplatíte na to. Myslenie hrá obrovsky veľkú úlohu v našich životoch, aj keď si to neuvedomujeme. Väčšinou si to uvedomíme až v podnikaní, kedy pochopíme, že keď povieme, či nemôže byť ešte horšie, tak to tak aj bude – bude ešte horšie.

Preto hlavne v podnikaní dbajte na svoje myšlienky, pretože práve vaše myšlienky vám dokážu posunúť podnikanie buď do kvetov, alebo do výšin, kam si pravdepodobne prajete svoj podnik alebo seba samotného dostať. Nezabudnite, že to, na čo myslíte, si do svojho života taky priťahujete, tak dávajte pozor na svoje myšlienky – majú obrovskú moc.

Pozitívne myslenie robí z človeka človeka úspešného

Pesimistické a negatívne postoje sú bohužiaľ len hrozby. Sú to však hrozby, ktorými sa ohrozujeme sami, pretože si ich pripúšťame k telu. Vďaka tomu, že si pripúšťame hrozby a že väčšinou premýšľame, či sme niečo urobili zle alebo nie, zvyšujeme percento toho, že je naozaj niečo zle.

Ovšem ak neustále budete mať na pamäti napríklad aj to zlé, ale zaženiete to zlé dobrou myšlienkou, potom až do svojho života – aj do podnikania – priazeň len to dobré. Pesimizmus je problém, s ktorým optimizmus ľahko zatočí.

Aký je rozdiel medzi pesimistom a realistom?

O tom, aký je rozdiel medzi optimistom a pesimistom, panuje hneď niekoľko vtipov, ale je tu jedna skvelá definícia, ktorá tieto dva typy ľudí rozlišuje. Pesimista si svoje zlyhanie pripisuje hlavne osobných deficitom, avšak optimisti zlyhanie považujú za skúsenosť a verí, že sa do budúcna takému podobnému zlyhaniu dokonale vyhnú.

Navyše, nielen každý zamestnanec, ale tiež aj každý zamestnávateľ musí mať na pamäti, že všetko sa deje z nejakého dôvodu.