Podnikanie

Steve Jobs a jeho prístupy k podnikaniu, ktoré vás môžu tiež dostať na vrchol

Sú podnikatelia a podnikatelia. Zatiaľ čo niektorí sa veľmi rýchlo objavia a onedlho zase zmiznú, iní sa zapíšu do podnikateľského sveta natoľko, že z neho nezmiznú ani po smrti. A presne na druhú stranu barikády patrí Steve Jobs, ktorý bol tak obrovským vizionárom a možno až bláznom, že zmenil svet na nepoznanie. A teraz k nemu vzhliada mnoho podnikateľov, ktorým jeho prístupy a myšlienky pomáhajú dostať sa aj na vrchol.

Poďme si spomenúť niekoľko jeho myšlienok či prístupov k podnikaniu, ktoré vás tiež môžu poriadne inšpirovať a určiť vám vo vašom podnikaní ten pravý smer.

Poučte sa z chýb

Pri inovovaní často robíme chyby, ale je dôležité si ich veľmi rýchlo priznať a pokračovať v zdokonaľovaní ostatných noviniek. Presne to kedysi povedal Steve Jobs a udrel klinček na hlavičku. Mnoho ľudí síce vie, že robí chyby, ale už je pomerne veľkým problémom si ich prijatý. Máme tendenciu chybovania zvádzať na iných, zatiaľ čo lepšie by sme urobili, keby sme sa z chýb poučili a priznali si vlastnú chybu.

Milujte to, čo robíte

Práca tvorí veľkú časť vášho života. Jediný spôsob, ako byť naozaj spokojný a šťastný je milovať, čo robíte. Pokiaľ ste ešte nenašli to, čo vás napĺňa, neprestávajte hľadať. Riaďte sa srdcom a to vám napovie, ktorá práca je tá pravá.

A to je ďalší skvelý prístup či myšlienka Steva Jobsa, ktorá môže človeka poriadne popostrčiť dopredu a možno aj tým správnym smerom. Vyberte si preto činnosť, ktorá je pre vás nejakým spôsobom zaujímavá, a hneď potom na nej vytrvalo pracujte. Rozvíjajte svoju zručnosť, snažte sa splniť si aspoň minimálne ciele. Ich splnenie pre vás následne bude tou najlepšou motiváciou.

To najcennejšie, čo v živote máme, je čas

Moje najobľúbenejšie veci v živote nikdy neprepočítavam na peniaze. Je skutočne jasné, že to najcennejšie, čo v živote máme, je náš čas. Steve Jobs bol toho názoru, že by sme mali zabudnúť na termíny a že by sme mali robiť veci čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Človek bude až prekvapený, koľko vecí sa mu podarí stihnúť za krátky čas.