Podnikanie

Najznámejšie požierači našej energie, s ktorými rýchlo zatočte

Aby sme dosiahli úspechy, musíme byť nielen húževnatí a cieľavedomí, ale tiež musíme byť opradení vytrvalosťou a trpezlivosťou. A čo sa tiež hodí, tak je poriadna dávka energie, s ktorou budeme zvládať jednu úlohu za druhou. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí majú pocit, že energie nemajú práve nazvyš, alebo že jej večne postrádajú, poďme si vymenovať niekoľko typických požieračov energie, s ktorými je potrebné čo najrýchlejšie zatočiť.

Žiadne stanovené ciele

Nie je nič horšieho, než idete prakticky bezcieľne niekam do neznáma. Aby ste dosiahli úspech a mali za chrbtom naozaj poriadnu dávku motivácie, musíte mať presne stanovené ciele. Inak len bláhovo strácate svoj čas a neujasnené priority vás len stojí ten drive. Pokiaľ ale budete mať pred svojimi očami to, čo chcete dosiahnuť, to zrazu uvidíte ten drive, ktorý vás bude sprevádzať každým dňom. Takže, čo je pre vás tým pohonným motorom?

Na názoroch druhých záleží

Ale kdeže. Je síce logické a úplne jasné, že vo chvíli, keď sa dáte na vlastnú cestu budete počúvať zo všetkých strán názory ostatných, ale nemali by ste sa na to upínať. Otázka, čo na to ostatní povedia, zabila príliš veľa snov, dokonca viac než čokoľvek iné na svete. Preto nikdy nedovoľte, aby vám ostatní akýmkoľvek spôsobom hovorili do vašich snov.

Časté sťažovanie ničomu nepomôže

Neustále sa vám niečo nedarí, alebo ste zase premárnili ďalší deň? Časté sťažovanie naozaj nikomu ani ničomu nepomáha. Len je to ďalší požierač energie, ktorý vám hádže polená pod nohy. Hľadajte v ideálnom prípade riešenie na prekážky, ktoré vám prišli do cesty. Pesimistický prístup k životu ani k podnikaniu vedie iba k celkovému „vyšťaveniu“.

Neustále odsúvanie

Je dôležité a kľúčové, aby sme každý deň začínali s tým, že musíme zvládnuť tú najmenej príjemnú vec ako prvú. Nie nadarmo sa hovorí, že najskôr zjedzte žabu. Na prvú úlohu totiž vynaložíte najviac energie, ktorá je najmä ráno naozaj obrovská.