Financie

Ste kreatívny? Zarobte si z pohodlia domova

Aj keď sa platy neustále zvyšujú, neznamená to, že každá rodina sa má dobre. V súčasnej dobe stále mnohí z nás chodia aj do dvoch zamestnania, pretože si potrebujú zarobiť nejakú korunu k dobru. Niekto ale hľadá privýrobok z domu, pretože si nemôže dovoliť chodiť do dvoch zamestnania naraz. Ak ste to práve vy, ak tiež hľadáte privýrobok z domova a ste zároveň kreatívni ľudia, máme pre vás pár tipov, ako môžete kreativitu speňažiť. 

Je mnoho spôsobov, ako si privyrobiť z domova. Bohužiaľ v súčasnosti sa uchyľujeme k na internete ponúkanému plnenie obálok, čo je jeden veľký podvod – takzvaná pyramídová hra. Mnohí z nás si naozaj neuvedomujú, že je možné zarobiť si z domova i inak, nemusíte len plniť obálky, čo nie je práve dvakrát záživná činnosť. 

Pre kreatívcov máme pár tipov, čo môžu robiť a ako svoju kreativitu speňažiť. 

šite plyšáky 

Na internete je veľa návodov na to, ako treba ušiť plyšáky, ktoré sú jedinečné, pekné a deti si ich zamilujú na prvý pohľad. K tomu ostatne postačí len nejaká látka, trochu kreativity a hromada vaty alebo iné výplne. Svoje výtvory potom môžete ponúkať na internetových bazároch alebo na sociálnych sieťach, kde je napokon takých vecí hromada. 

Vyrábajte sviečky 

Niet nad krásne voňavú sviečku v domácnosti, ktorá urobí z domácnosti oveľa príjemnejšie miesto. Odporúčame vyrábať veľmi, veľmi voňavé sviečky, ktoré voňajú, aj keď nie sú zapálené. Samozrejme samotný dizajn a vzhľad sviečky hrá tiež veľkú úlohu, ostatne dôležitá je vôňa, ktorá väčšine ľuďom učaruje najviac. 

Vyrábajte mozaikové hrnčeky 

Nakúpte si v Ikei dostatok lacných hrnčekov za bagateľ, využite svoje staré laky na nechty, ktoré zmiešajte a vytvorte tak mozaikové hrnčeky, ktoré opäť stačí pekne zabaliť a následne predať na internete ako darček pre niekoho, kto oceňuje ručne vyrábané darčeky. Divili by ste sa, koľko takých ľudí na svete je. 

Tvorte vence 

Ak milujete prácu s ihličím alebo máte doma hromadu aplikácií na vence, rôzne ozdoby či podobné veci, môžete vyrábať vence, ktoré môžu ľudia zavesiť na dvere, ktoré si ľudia môžu dať na stôl a podobne.