Pôžičky

Chyby, ktorých sa dopúšťame pri dojednávaní pôžičky

Do ťaživej finančnej situácie sa môže dostať každý z nás, čo však neznamená, že máme vešať hlavu. Existuje veľa možností, ako sa s ťaživou životnou situáciou vysporiadať. V súčasnej dobe sa ponúka napríklad pôžičky, ktoré ešte donedávna boli jedno veľké tabu. Našťastie dnes už to tak nie je, pôžičky dávno nie sú jedno veľké tabu, dnes sa za ne nemusíme hanbiť. V prípade, že chcete o pôžičku požiadať, mali by ste sa vyvarovať niekoľkým chybám, ktorých sa dopúšťame najmä pri dojednávaní klasickej spotrebiteľské pôžičky. 

Keď vám rodinné financie nestačia a potrebujete ďalšie, ponúka sa spomínané pôžičky, ktoré sú spásou v mnohých situáciách. Bohužiaľ aj pri zriaďovaní či žiadosti o túto spásu sa dopúšťame mnohých, mnohých chýb. Tým možno však predchádzať, len musíte vedieť, akých chýb sa dopúšťame. 

Nepozeráme sa na úrokovú sadzbu 

Ľudia volia automaticky tú pôžičku, ktorá sa im na prvý pohľad páči a ktorá je výhodná. Nechajú sa uchlácholiť zamestnanci pobočky banky, ktorí napichnú len to, v čom je pôžička výhodná, avšak zabudnú spomenúť úroky, ktoré už tak výhodné nie sú. Mnohí ľudia sú však tak unesení pôžičkou a tým, ako jednoduché to bolo, že sa ani na úroky nespýtate. A v tom je tá chyba – nespýtate sa na úroky, ktoré ich dokážu neskôr veľmi, veľmi zaskočiť až prekvapiť. 

O úrokovú sadzbu sa teda zaujímajte prednostne, nech neskôr nesplácate nezmyselne vysoké úroky, ktoré vás dostanú až k ďalšej žiadosti o pôžičku. 

Neporovnávajú ponuku konkurencie 

Ďalšou chybou, ktorej sa dopúšťame, je to, že neporovnávame ponuku konkurencie. Lenže je to je naozaj potrebné. Pôžičiek je na trhu veľa, zistite si o každej niečo. Neskáčte do spolupráce s prvou bankou, ktorá vám ponúkne „tú najvýhodnejšiu pôžičku“. Pamätajte, je to len fráza a porovnanie ponúk konkurencia je na mieste. Nepodceňujte to.