Financie

Nenaleťte obchodníkom aneb odhaľujeme najčastejšie triky

Opäť sa upozorňuje na to, že domy obchádza podomový predajcovia, ktorí chcú ľuďom predať niečo úplne nefunkčného, čo nemá žiadnu hodnotu alebo čo inde na trhu kúpi za oveľa nižšiu cenu, než aká je obchodníkom ponúkaná. Aj keď sú medzi nami odolní jedinci, ktorí nenaletí žiadnemu obchodníkovi, nájdu sa medzi nami aj tí, ktorí nemajú tak silnú vôľu a často sa nechajú obchodníkovými triky zlomiť. Nemôžeme sa tomu ale diviť, často sú jednotlivé obchodníkovej triky veľkým nátlakom na našu psychiku, vďaka čomu následne podliehame. Preto sme sa rozhodli vypísať najznámejšie a najčastejšie triky obchodníkov, pred ktorými by ste sa mali mať na pozore. 

Nenaletieť obchodníkom je niečo, v čo dúfa väčšina z nás. Mnohí však naozaj kývnu na kúpu, keďže je na ich osobu dávaný veľký nátlak. Pomoct ale môžu odhalené triky obchodníkov, pred ktorými sa odteraz budete mať na pozore. 

ste výnimoční 

K najznámejším, najstarším a taktiež k najlacnejším trikom obchodníkov patrí to, že vo vás prebudí pocit výnimočnosti. Ich typické vety plné slov chvály vo vás prebudí pocit, že vás konečne niekto vníma, že si váš konečne niekto všimol, tým však začnete človeku veriť a zrazu mu skočíte na jeho až šialené ponuky. 

Ponuka je výnimočná 

Veľmi často sa taktiež stáva, že obchodníci vyzdvihujú výnimočnosť tovaru, prečo je iné ako ostatné kúsky na trhu, čím sa líši od lacnejších (a mnohokrát úplne identických) napodobenín. Obchodníci sa vám snaží vnútiť pocit, že danú vec chcete, nie že ju potrebujete. A to je ich najväčší a najlepší trik. 

A ďalšia vec máte úplne zadarmo 

To je typická veta, ktorá sa rovná ďalšie obchodníkův trik. Ak niekto príde s ponukou, v ktorej je obsiahnutá jedna prehnane drahá vec, k tomu je však ďalší produkt úplne zadarmo, má obchodník človeka na háku a môže ťahať rybu z vody. Ľudia by si však mali uvedomiť, že celková cena uhradí obchodníkovi obe veci, že vlastne nič nie je zadarmo.