Pôžičky

Na čo si požičať a na čo radšej nie?

Svet pôžičiek je aktuálne pomerne riešené tému. V poslednej dobe sa stále dokola zmieňuje, že Česi sú národ, ktorý si síce požičiava, ale splácať sa mu už zrovna nechce. Kto vie, prečo tomu tak je. Je však nutné spomenúť, že my, Česi, si požičiavame naozaj na niečo takmer zbytočného, ​​čo k životu naozaj nepotrebujeme. Ovšem aby sme si požičali v čase finančnej tiesne na niečo, čo je k životu potrebné, na to už si samozrejme netrúfame.

Keďže túžime mať tú najnovšiu technológiu, túžime mať všetko, o čom snívame, tak si väčšinou jedna skupina ľudí na danú vec našetria, druhá sa však rozhodne si na ňu požičať. Lenže väčšinou si tak požičiavame na hlúposti, ako sú telefóny, zbytočne rýchle autá, ktorá rozbijeme za štrnásť dní, ďalej tiež drahé oblečenie, topánky, dokonca si ľudia požičiavajú aj na šperky, aby ich susedia žiarlili a hovorili si, ako bohatí asi sú. Lenže v čase, keď príde platenie poplatkov, medzi ktoré sa radí zálohy na elektrinu, plyn, vodu či nájom, ako keby žiadny svet pôžičiek neexistoval. Zrazu sa žobre u rodiny, ale tá nepožičia, pretože sa veľmi dobre vie, že sa inokedy požičiava na absolútnej hlúposti.

Keď pôžičky, tak tie nebankové

Mali by sme si vždy povedať, na čo sme schopní si našetriť a na čo nie. Tiež by sme mali držať takzvanú tú lehotu tridsiatich dní, kedy si síce chceme niečo kúpiť, ale vydržíme mesiac. Ak to stále chceme, potom si to môžeme vziať. Avšak aby sme si požičiavali na veci, ktoré bežne do svojho života nepotrebujeme, to je hlúposť.

Rovnako ako je hlúposť si aj na potrebný nájom požičať od bankových inštitúcií. Mali by sme siahnuť po tých nebankových. Tie sú pre nás vo všetkých smeroch výhodnejšie – to sa musí nechať.

Prečo sú výhodnejšie?

Hlavne sú skvelé preto, že si ich môžeme zriadiť pohodlne z domu. Navyše si môžeme požičať presne toľko, koľko potrebujeme. Nemusíme si tak požičiavať minimálne päťdesiat tisíc, ktoré vlastne ani nepotrebujeme – potrebujeme len púhych päť tisíc. Práve aj pre také minimálne sumy sú nebankové pôžičky skvelé. Navyše vybavenie pôžičky je otázka niekoľkých minút a príchod platby na účet jakbysmet.