Financie

Finančná rezerva ako niečo, čo nás ochráni pred pôžičkami

Pôžičky sú v dnešnom svete na dennom poriadku, čo je pomerne škoda, pretože ľudia si naozaj nepotrebujú požičiavať. Veď je tu rodina, ktorá s finančnou ťaživou situáciou rozhodne pomôže. Ak však nechceme s našou finančnou situáciou obťažovať rodičia, potom bohužiaľ musíme prejsť k pôžičkám, ktoré sú však väčšinou nebankové, pretože práve nebankové pôžičky sú pre nás naozaj to najvýhodnejšie, čo nám môže prísť pod ruku. Ak však chcete pôžičkám predísť, mali by ste dbať na to, aby ste si robili nejakú finančnú rezervu.

Finančná rezerva je tu vždy – mala by tu teda vždy byť. Je tu hlavne pre chvíle, keď sa práve dostanete do ťaživých situácií a kedy z nich nebudete môcť ísť von. Oprava spotrebiče alebo iné podobné veci sa dajú čerpať z tejto finančnej rezervy, vďaka čomu tak nenarušíte bežný chod vašej domácnosti či váš bežný život. Avšak je nutné, aby ste si ju vôbec z niečoho robili. Väčšinou si ľudia odkladajú niečo z výplaty, ale finančná rezerva sa pomaly ale iste skladá aj z drobných maličkostí.

Vytrieďte pivnica, predajte veci a peniaze hoďte do prasiatka!

Ak netúžite po odkladanie časti peňazí z výplaty, pretože treba nie je veľká, potom siahnite jednoznačne po peniazoch, ktoré vám vyplynú z nejakého predaja nejakého spotrebiča. Trebárs ste niečo dostali darčekom, ale máte to už rok schované a viete, že to nikdy nepoužijete, potom to predajte a peniaze si úspory do prasiatka. Presne tak sa to robí – aj drobné príjmy môžu rapídne pomôcť.

Navyše ženy napríklad môžu vytasiť svoj šatník – môžu naraz rozpredať veci, ktoré už dávno nenosí, a namiesto toho, aby si za ne kúpili niečo pre seba, môžu peniaze usporiť na domácnosť.

Finančná rezerva nás naozaj ochráni pred pôžičkami?

Keďže si v poslednej dobe ľudia požičiavajú na tie najviac banálne veci, potom áno – finančná rezerva nás naozaj dokáže ochrániť pred pôžičkami. Väčšinou je tu preto, aby sme zaplatili poplatky na ďalší mesiac, aby sme zaplatili nájom, aby sme spravili poškodený spotrebič. Veľakrát nám dokonca pomôže splatiť nejakú inú pôžičku, čo sa samozrejme taky počíta.