Financie

Ako si vytvoriť železnú zásobu, bez toho aby sme si požičali?

Niekedy do nášho života môžu dostať chvíle, s ktorými nepočítame. Sú to také okamihy, ktoré sú pre nás veľmi ťažké hlavne preto, že nám väčšinou siahajú do financií. Môžeme prísť o prácu, môžeme maródov, môže sa nám čokoľvek rozbiť alebo stáť. Zrazu sa ocitneme v situácii, v ktorej by sa rozhodne nechcel nikto ocitnúť – zostaneme bez peňazí.

Byť bez peňazí je v dnešnej dobe naozaj zlé, pretože za peniaze si dneska kúpime naozaj všetko – dokonca pomaly už aj zdravie. Peniaze tu síce sú a budú, ale niekedy sa k nám z akéhokoľvek dôvodu nemusí dostať. Je potrebné, aby sme si teda začali tvoriť železnou zásobu, ktorá tu bude presne pre okamihy, kedy zrazu nebudeme mať pravidelný príjem peňazí. Lenže málokto takú železnú zásobu má. Mnoho ľudí by si ju chcelo založiť, ale len málokto naozaj vie, ako ju dosiahnuť.

Odložte si z každej výplaty pár tisíc

Železná zásoba sú vlastne úspory, ktoré ste schopní si našetriť, bez toho aby bolo ovplyvnené vaše každodenné fungovanie. Samozrejme to asi nie je to najjednoduchšie, ale ako si na to zvyknete, potom to bude jedna radosť. Z každej výplaty si tak odložte napríklad pár tisíc korún – dajme tomu, že si odložíte aj hlúpu tisícku – predsa len to je už dvanásť tisíc za rok. Väčšinou je taký priemer, ktorý ľudí ustojí si dať bokom, zhruba tri až päť tisíc korún.

Partneri to majú výhodnejšie!

Ak však bývate s partnerom, potom sa rozhodnite, že budete čerpať z jednej jedinej výplaty. Tú jednu dáte stranou. Keďže nakupujete jedlo spoločne a podobne, potom pre vás bude ľahké vyžiť z jednej jedinej výplaty. Zrazu tak ušetríte treba dvadsať tisíc mesačne, a to už sa naozaj dá!

Vytvoriť si železnú zásobu by mala byť povinnosť každého z nás. Vyhneme sa tak kolobehu pôžičiek, ktorý nie je pre nás nič dobré. Pôžičky ako také nie je dobré čerpať, bez toho je to nutné – vždy sú tu rodičia alebo rodina, ku ktorej by sme s pôžičkou mali prísť najskôr.