Podnikanie

Ako sa vyhnúť vysokým sankciám pri podnikaní?

Podnikanie na základe franchisingu sa dnes stalo pomerne populárne. Je to z toho dôvodu, že ľudia v dnešnej dobe nechcú byť zamestnaní, ale na druhú stranu netúži ani podnikať od samého začiatku s nejakým svojim vlastným konceptom. A tak sa práve rozhodujú pre franchising, vďaka ktorému budú môcť podnikať pod nejakou už známou firmou. Otvorenie svoje vlastné pobočky tak nebolo snáď jednoduchšie!

Svoje franšízovej reťazca má dnes asi každá nielen zahraničná spoločnosť. Aj české spoločnosť veľmi dobre vedia, že franchising im môže pomôcť len kvitnúť, a tak sa rozhodujú pre hľadanie spoločníkov, ktorí by si na vlastné náklady otvorili svoju vlastnú pobočku pod ich menom. Samozrejme im pomôžu zohnať pracovnú silu, zaškoliť je alebo vybaviť im priestory, aby ich začiatok bol čo najviac uľahčený.

Medzi také franšízovej spoločnosti patrí napríklad aj spoločnosť Extéria, ktorá sa chváli svojimi pobočkami nielen v Českej republike, ale rozširuje sa už tiež v zahraničí, konkrétne na slovenský.

Čo je cieľom spoločnosti?

Cieľom spoločnosti je postarať sa, aby podnikatelia nemali starosti s bezpečnosťou práce a s požiarnou ochranou. Spoločnosť veľmi dobre vie, že až 40% podnikateľov nemá zdanie o BOZP a o PO, ale práve vďaka tejto nevedomosti je pri neohlásenej kontrole môže čakať pokuta, ktorá sa často vyšplhá až k dvom miliónom korún. Lenže rad podnikateľov nemá čas na neustále poučovanie zamestnancov o bezpečnosti práce či o požiarnej ochrane kedykoľvek, kedy sa niečo zmení, a práve preto je tu Extéria – zastúpi podnikateľa v tejto oblasti a bude ho zastupovať aj vtedy, keby prišla neohlásená kontrola zo štátnych orgánov.

Staňte sa aj vy franšízistom!

Ak vás koncept tejto spoločnosti zaujal, potom nelelkujte a staňte sa tiež jedným zo záchrancov podnikateľov. Svoju pobočku si môže otvoriť každý a každý sa tak môže podieľať na znižovaní počtu nevedomých podnikateľov.