Financie

Prajete si ušetriť? Staňte sa majstrom v domácnosti!

S rodinou ste si povedali, že túžite počas letných mesiacov vyraziť na dlhú (minimálne dvojtýždňové) dovolenku? Láka vás more, slnko, pláž a obrovský hotelovú izbu, v ktorom nebudete tými, ktorí budú po vašich deťoch upratovať? Iste si na ňu najskôr musíte našetriť. Ako to ale dosiahnuť? Už šetríte tak, že svojim blízkym darčeky vyrábate. Dokonca ste investovali do svojej domácnosti – kúpili ste si kvalitný umývačku, práčku, rúru aj hrnce, roboty a iné vybavenie. Vyšetrovanie ide ale nejako pomaly. Vystriedajte preto zamestnania i doma.

Staňte sa záhradníkom!

Ak máte veľkú záhradu, načo si najímať záhradníka. Síce vám bol počas posledných pár rokov dobrú rúk a spoľahlivým zamestnancom, ale sú to pre vás zbytočné náklady. Radšej si urobte dva týždne (vždy potrebné v sobotu) čas a postarajte sa o svoje kvety. Trebárs môžete dokonca začať pestovať aj svoju vlastnú zeleninu a ovocie. Ušetríte tiež pár korún k dobru. Navyše budete mať vlastné bio produkty a pomôžete vášmu zdraviu.

Staňte sa opravárom!

Žena patrí do kuchyne, muž sa točí v domácnosti okolo kutilských prác. Nie všade je tomu však tak. Keďže sa stáva, že muži bývajú naozaj vyťaženie svojím zamestnaním, bolo by fajn si rovnako nechať pár minút voľného času na kontrolu domácnosti. Kvôli prasknuté žiarovke predsa nemusíte volať opravára, ktorý vám naúčtuje s novou žiarovkou obrovskou prirážku, jeho dopravu a aj päťminútovú prácu. Jedna taká malá vec by vás mohla prísť veľmi draho. Zvážte teda fakt, že by ste mohli sem tam skontrolovať, či všetko funguje. Navyše predídete veciam, ako je náhla porucha práčky alebo spadnuté dvierka z kuchynskej skrinky.

Staňte sa ženou / mužom v domácnosti!

Veď ani za upratovačku nemusíte platiť. Sú to len ďalšie náklady, ktoré si môžete ušetriť na vysnívanú dovolenku. Sem tam hoďte prať bielizeň, muž sa naučia žehliť a žena vytrie celý dom. Rozdelenie domácich prác vždy zaručene funguje. A môže vás to dostať napríklad na Kubu alebo do Talianska.