Podnikanie

Rezignácia šéfa Samsungu – prečo nečakane odišiel z funkcie?

Žijeme vo svete technológií a práve v tomto svete sa neustále niečo deje. Jednu chvíľku sme nadšení z nových výrobkov spoločnosti Apple, v inom okamihu sme ešte viac unesení z konkurenčných Samsung výrobkov. Títo dvaja lídri na trhu s inteligentnými telefónmi a inými ďalšími technickými vymoženosťami majú medzi sebou veľké spory, ale teraz sa zdá, že sa Samsung trochu vzdáva. Šéf tejto spoločnosti totiž zo svojej funkcie rezignoval.

Je to zvláštne. Predsa len sa tejto spoločnosti hlavne v minulom roku veľmi darilo. Ide navyše o jedného z troch najvyšších šéfov spoločnosti Samsung Electronics Kwon Oh-hyun. Podľa informácií to nečakal absolútne nikto. Je to naozaj o to viac nepochopiteľné, keď sa zamyslíme nad aktuálnymi veľmi vysokými ziskami, ktoré spoločnosť má. Zisky dosahujú dokonca rekordných súm.

Čo podľa neho stálo za jeho rezignáciou?

Podľa jeho samotného za jeho rezignáciu môže „bezprecedentnej krízy“ v celej firme. Chcel dokonca uvoľniť miesto mladšiemu vedenia. Možno ho dohnali neustálej boja so spoločnosťou Apple, kde sa naozaj predháňajú už v detailoch. Možno si myslí, že mladšie nástup za neho by mohol konečne vyhrať súboj s týmto gigantom na trhu. Lenže si neuvedomuje, že aj v Applu sú mladší i starší – a funguje to tam.

Spoločnosť, ktorú Apple ku dnu rozhodne nepošle

Aktuálne konkurenčné boje sú naozaj problémom, cez ktorý sa Samsung nevie bohužiaľ preniesť. Vďaka svojmu najnovšiemu telefónu táto spoločnosť vykazuje rekordné zisky, ale tie opäť po uvedení nových výrobkov Apple trochu kolíšu.

Lenže nie je to len telefón, ktorý im zvýšil zisky, ale tiež im veľmi výrazne pomáha rast cien čipov. Aktuálne sa počíta s tým, že v treťom štvrťroku by prevádzkový zisk mohol vystúpiť až k 14,5 biliónom wonov, čo je zhruba 280 miliárd korún.

Jediný problém, ktorý teraz stojí pred ďalšími rekordnými zisky a ktorý je možno bude zbrzďovat, je podľa odchádzajúceho riaditeľa hlavne to, že sa im nedarí nájsť nové investície. Nedokážu prísť na budúce trendy, ktoré by ľudí nadchli.