Podnikanie

Richard Branson a jeho nový lodný biznis

Vo svete podnikania nájdeme mnoho ľudí, ku ktorým by sme mali vzhliadať. Hlavne podnikatelia si nachádza svoje idoly, od ktorých sa učia a od ktorých sa inšpirujú. Pre mnohých podnikateľov je napríklad idolom americký miliardár Richard Branson, ktorý sa síce neradí do prvej pätice tých najbohatších ľudí sveta, ale radí sa k tým najuznávanejším miliardárom. Jeho majetok neustále rastie, preto sa rozhodol opäť investovať a rozbehnúť ďalšie biznis. Tentokrát sa jedná o lodné biznis. Poďme spoločne odhaliť, čo vlastne tento muž zamýšľa!

Richard Branson má peniaze a veľmi dobre vie, že ak peniaze sú, môže zmeniť svet k lepšiemu. Napríklad neustále sa zaujíma a snaží o zmierňovanie globálneho otepľovania, ďalej sa taky snaží o efektívnu dopravu do vesmíru (čo bude iste hit budúcnosti), ale aktuálne svoju všetku pozornosť venuje lodnej doprave, ktorú by chcel pomocou svojej spoločnosti Virgin Voyages rozbehnúť už v priebehu necelých troch rokov.

O čo sa bude jednať?

Tentoraz si tento dolárový miliardár zmyslel, že ponúkne klientom luxusné lodnú prepravu, a to vďaka svojej lodi, ktoré pojme zhruba tri tisícky pasažierov, k tomu pojme aj ďalšie tisícku personálu a samozrejme musíme spomenúť aj to, koľko loď uvezie, a síce 110 tisíc ton . Človek neuverí, ak sa na lodi skutočne neprejde.

Prejsť sa bude môcť človek už v roku 2020. Je to neuveriteľné, ale skutočne v priebehu necelých troch rokov chce Richard Branson skutočne vyjsť na prvú cestu, ktorá povedie z krásnej a slnečné Miami.

Môžem si rezervovať miesta?

Už onedlho si budete môcť dokonca rezervovať svoje miesta. Richard Branson očakáva, že bude taký enormný záujem o túto plavbu, preto sa rozhodol, že miesta sa budú môcť dať rezervovať, ale len tak, že sa zaplatí poplatok vo výške 500 dolárov. Je to akási poistka, že sa plavby skutočne zúčastňujete (500 dolárov z vrecka nevyhodí ten, kto na plavbu jet nechce).

Návštevníci si budú môcť vyberať z mnohých izieb, z ktorých veľká časť je dvojizbové a s výhľadom na oceán.