Podnikanie

Rady, ktoré nám vlani udelili miliardári a ktorých je dobré sa držať

V súčasnej dobe sa na svete vyskytuje viac ako dva a pol tisíc dolárových miliardárov. Kto by sa nechcel dostať medzi nich? Pre niekoho je to obrovské číslo, pre iných je to len zlomok. Ak by sme si to previedli na celkovú populáciu, nejedná sa skutočne o veľké číslo, aj keď „tisíce“ znejú naozaj veľmi. Aj keď to niekedy tak nevyzerá, tak sa aj miliardári snaží o to, aby na svete bolo miliardárov viacero. A tak dávajú ostatným rady, ktorých by sa mali držať, aby sa stali tým, kým by chceli byť.

Poďme si spomenúť niekoľko rád, ktoré udelili v minulom roku miliardári nám, bežným smrteľníkom, aby sme sa aspoň trochu priblížili svojim bohatstvom k ich obrovskému majetku.

Investujte do seba, tvrdí Warren Buffet

Podľa Warrena Buffeta by sme mali investovať do seba. Podľa najväčšieho investora všetkých čias je naozaj najlepšie, keď budeme peniaze, ktoré máme, investovať do seba. Je to podľa neho tá najlepšia investícia, akú môžeme urobiť. Môžete si napríklad zájsť na kurz, kde sa naučíte lepšie komunikovať, môžete sa začať učiť nový jazyk. Je veľa možností, ako do seba investovať a ako sa zlepšiť v tom, kým sme.

Podľa Jeffa Bezos by sme mali meniť svoje názory

Najbohatší človek sveta Jeff Bezos je zástanca názoru, že ten, kto nemení svoje názory, je hlupák. Počas svojho podnikania sa spomínaný najbohatší muž planéty naučil tomu, že je absolútne zásadné a úplne v poriadku byť otvorený a meniť svoje názory. Keby sa tomuto nenaučil, pravdepodobne by jeho imanie nedosahovalo takých rozmerov, akých dosahuje.

Obklopte sa správnymi ľuďmi, hovorí Bill Gates

Keď sa budete priateliť so sliepkami, budete kokodákat u krajine. Ak sa budete priateliť s orly, budete lietať vysoko. To je jednoduchá životnej filozofie, ktorú zastáva aj Bill Gates, ktorý sa dlhú dobu držal na prvej priečke v rebríčku najbohatších ľudí sveta.