Podnikanie

Prezentujte svoj podnikateľský zámer pred investormi aj bankami

rezentovať pred bankou alebo investormi podnikateľský zámer môže byť náročný proces, ktorý bezpochyby vyžaduje dôkladnú prípravu. Ak sa chystáte na podobnú činnosť, potom je potrebné sa zamerať na samotnú prípravu, ako sme už spomínali. Aj napriek tomu, že bude podnikateľský zámer akokoľvek dobrý, nemusí sa zapáčiť všetkým. Ďalšie pravidlo teda znie, že by ste sa rozhodne nemali vzdávať.

Ako prezentovať svoj podnikateľský zámer?

Predstavte si, že by za vami niekto prišiel s tým, že od vás vyžaduje vaše finančné prostriedky. Pri prvej schôdzke nemáte šancu odhadnúť, o koho ide. Jeho podnikateľský zámer môže byť síce spísaný výborne, ale na to, aby ste peniaze investovali, musíte poznať aj dotyčnú osobu. To isté platí aj v opačnom prípade. Ak chcete získať od investorov alebo banky financie, musíte sa zamerať na dôveryhodnosť a prípravu.

Prezentujte svoj podnikateľský zámer

Bankové spoločnosti a investorov bude zaujímať, aké máte predstavy a čo sa ukrýva vo vašom podnikateľskom zámere. Okrem iného sa zameria na prípadné zisky, ktoré v budúcnosti získajú. Rozhodne nepôjdu do nápadu iba kvôli tomu, že máte nádherné oči. Ich hlavnou prioritou je, získať svoje finančné prostriedky späť. V najlepšom prípade ich ešte rozmnožiť, a to mnohonásobne.

Čas hrá hlavnú rolu

Investori a bankové spoločnosti vám dajú istý čas na prezentáciu, ktorý by ste mali dodržať. Je dôležité si prezentáciu pripraviť najlepšie v programoch, ktoré sú na tieto účely určené. Najlepšou voľbou pre začiatočníkov je bezpochyby PowerPoint. Ide o program Microsoft Office. Väčšinou je nainštalovaný spoločne s Wordom.

Vždy by ste tiež mali mať prezentáciu v doskách, ktorú následne rozdáte všetkým účastníkom schôdzky. Vopred si teda zistite, koľko ľudí bude váš nápad počúvať. Niekoľkokrát denne si pred schôdzkou pripravujte prezentáciu. Svoju úlohu určite bude hrať aj vaša komunikácia, ktorá predáva. Musíte sa teda zamerať na to, ako svoju prezentáciu najlepšie prezentovať, aby sa zapáčila všetkým, ktorí ju budú počúvať.