Pôžičky

Ako úspešne vybaviť pôžičku?

Dostali ste sa do dlhovej pasce alebo premýšľate nad tým, ako si ľahšie kúpiť sedaciu súpravu alebo osobný automobil? Spôsobov, ako úspešne vybaviť pôžičku je hneď niekoľko. Aby ste však anulovali pravdepodobnosť toho, že vám na vašej žiadosti pristane skôr červená svietiaca pečiatka, držte sa niekoľkých trikov a odporúčaní.

Zariaďte si viacero stabilných príjmov

Pokiaľ nie je pôžička impulzívnym rozhodnutím, ktoré prišlo zo dňa na deň, môžete si to pred podaním žiadosti poriadne premyslieť a zvýšiť si šance na úspech už len tým, že si zariadite viacero stabilných príjmov. Práve stabilný príjem vám zaistí to, že pôžičku dostanete a že ju dostanete aj v takej výške, v akej ju získať chcete.

Čo sa požaduje stabilný príjem? Najmä to, že nie ste v skúšobnej dobe čiže máte zmluvu dohodnutú na neurčito. Tiež sa to dnes odvíja od odvetvia, v ktorom pracujete – malo by to byť také, ktoré nebolo postihnuté aktuálnou ekonomickou krízou. A vo výsledku je jednou z podmienok aj vaša celková bonita.

Uvažujte nad pôžičkou

Respektíve nad jej výškou. V bankovom svete totiž platí pravidlo, že čím nižšia mesačná splátka bude, tým väčšia šanca na úver je. Dôvod je prostý – čím dlhšie človek spláca, tým viac vo výsledkoch preplatí, čo je pre bankové spoločnosti samozrejme atraktívne.

Samozrejme, ak bude výška úveru neúmerná tomu, aký je v skutočnosti výška vášho každéhomesačného príjmu, je nízka pravdepodobnosť na jej získanie.

Pripravená úrodná pôda

A tým myslíme to, že pripravíte svoju históriu na to, že ju banka bude prechádzať. Bude sa pozerať do registra dlžníkov a ak príde na nejakú čiernu bodku, budete to musieť vysvetľovať, tak pozor na to. Pokiaľ však budete vedieť, ako ste reálne na tom, môžu sa od vás odpichnúť všetky vaše strachy, prípadne urobíte všetko preto, aby ste svoju bonitu zvýšili.