Podnikanie

Prečo ešte stále nie ste milionár?

Mnohých detí, keď sa spýtate v pomerne ranom veku na to, čím by sa raz chcelo stať, tak vám odpovie, že astronautom alebo napríklad princeznou či speváčkou. Lenže keď sa ich spýtate neskôr vo chvíli, keď začnú dostávať vreckové a kedy budú chodiť na brigády, potom zmení svoj názor a veľmi rýchlo odpovie: milionár. Lenže za týmto svojím „snom“ sa musí tvrdo ísť a tvrdo drieť. Ak vaši rodičia nemajú nejakú veľkú spoločnosť, potom vážne nečakajte, že vám nejaké bohatstvo spadne do lona. Drvivá väčšina podnikateľov, ktorí sú dnes hodnotení ako tí najúspešnejší a najlepšie, začínali od nuly. Aj vás to bohužiaľ čaká, ale nebojte sa toho, nie je to tak ťažké.

Pokiaľ už podnikáte treba nejakú niekoľko rokov a stále nie ste milionár, možno by ste sa mali spýtať sami seba, čo je zle. Možno ste sa naučili mnohých nepríjemným vlastnostiam od rodičov, ktorí sa však bohužiaľ nemôžu radiť k tým, ktorí by mali na účte viac ako milión korún. Neučte sa od nich, ale majte v nich istú úctu. Mimo to sa zamyslite nad nasledujúcimi príčinami, prečo možno stále nie ste milionár.

• Máte nápady, ale …

Hovorí sa, že konkrétne cintorín je to najsmutnejšie miesto na celom svete. Nie je to preto, že sú tu mŕtvi ľudia, naši blízki či kamaráti, je to preto, že tu spoločne s nimi umrelo aj nespočet nápadov, ktoré mohli zmeniť ich svet i náš svet. Toľko nerealizovaných plánov vedie len k tomu, že sú ľudia nešťastní vo svojich zamestnaniach – neustále sa bojí a premýšľajú, ako ich realizovať tak, aby to nebol žiadny risk, ale každý taký risk so svojím nápadom je do istej miery nutný. Pretože práve po takejto akcii nasleduje odmena. Možno nie ste milionárom preto, že nečinne sedíte a miesto nápadov len sledujete vznikajúce nápady tých, ktorí sa nebáli.

• Bojíte sa riziká

Je nutné spomenúť, že každé povolanie bude sprevádzané obrovským rizikom. Ľudia sa väčšinou boja práve toho riziká a toho, že neuspejú, ale práve v tom je krásne to podnikanie ako také – riziko sa postupne stane súčasťou našich životov a je len na nás, aby sme ho udržali stále pri živote. Podnikanie bez rizika je nuda, to potom sami pochopíte. A navyše taky pochopíte, že bez risku nie je zisk. Ak sa teda nerozhodnete riskovať a neodlepíte sa od kancelárskej stoličky vo vašej práci, ktorú nemôžete vystáť, potom sa nič nezmení. Bohužiaľ, ale možno tiež vďakabohu.