FinanciePodnikanie

Pravidlá, ktorými sa riadiť pri investovaní

Premýšľate nad tým, že sa vrhnete do sveta investícií? Chcete sa stať aktívnym investorom a konečne chcete nechať peniaze, aby pracovali pre vás a nie aby ste pracovali pre peniaze? Nič vám v tom nebráni, avšak ak chcete vstúpiť na burzu, mali by ste byť trochu opatrnejší. Respektíve by ste si mali naštudovať niekoľko pravidiel, ktorými sa na burze riadiť.

Ak už ste predtým browsovali na internete, pravdepodobne ste na pravidlá, ktorými sa riadiť na burze, narazili. Poďme si ich preto pripomenúť. A ak ste na pravidlá, ktorými sa riadiť, ešte nenarazili, bude to pre vás prínosné zistenie.

Kupujte v zľave

Či už hovoríme o nákupe ETF alebo o nákupe akcií, vždy sa oplatí nakupovať v zľave. Zľava je aj v tomto prípade váš kamarát. Mnohí ľudia robia tú chybu, že kupujú v čase, keď spoločnosť je na svojom vrchole, lenže tou dobou sú akcie spoločností veľmi drahé a už tam nie je veľká pravdepodobnosť, že porastú raketovým tempom. Ak kúpite akcie v zľave, kúpite je v čase, keď sa firma nachádza v kríze. Je to síce istý risk, ale ak si prejdete históriu spoločnosti, treba vám kúpa bude dávať zmysel.

Nikdy nepredávajte v kríze

Rovnako tak má drvivá väčšina ľudí tendenciu predávať akcie vo chvíli, keď klesajú na svojej hodnote. Keď človek vidí červené mínusové číslo, razom nechcú, aby hodnota akcií ešte klesla a oni stratili ešte viac peňazí. Skrátka dávajú od danej investície ruky preč a rýchlo ju predávajú. Lenže to je samozrejme chyba. Investície sa nikdy nepredávajú v kríze, onedlho opäť vykvitnú a opäť sa dostanete do zelených sum.

Diverzifikujte svoje portfólio

Čo je taktiež veľmi dôležité, tak je diverzifikácia svojho portfólia. Skrátka to znamená, že by ste nemali vsádzať všetky esá v rukáve na jednu investíciu. Investovať by ste mali do viacerých rôznych vecí, nie je to ani zďaleka len o akciách alebo o ETF alebo o nehnuteľnostiach. Kombinujte.