Podnikanie

Ako vytvoriť úspešný podcast?

Žijeme v dobe podcastov. O tom niet pochýb ani sporu. Podcasty počúva každý z nás, nezávisle od toho, do akej vekovej skupiny patria. Pokiaľ hovoríme o podcastov, hovoríme o hovorenom slove, ktoré počúvame napríklad namiesto klasickej hudby. Aktuálne sa touto formou hovorí o všetkých témach dnešnej doby. Preberajú sa skúsenosti s partnermi, tiež politické témy a samozrejme existuje aj množstvo stimulov podcastov. Že vás nahrávanie podcastov láka? Ale bojíte sa, že by sa váš podcast v takom množstve doslova stratil? Poradíme vám, ako na úspešný podcast.

Hlavne, nech máte čo povedať

Úspech v podcastov tkvie v tom, keď máte svetu čo povedať. Ak sa počúvajú len plané reči a neustále sa točí okolo horúcej kaše, nikdy nebude daný podcast tak populárne a počúvaný. Ak sa chcete pustiť do počúvanie podcastov, mali by ste si zostaviť scenár a hovoriť k veci a s pridanou hodnotou. Len také podcasty sú počúvanej, pokiaľ teda hovoríte k vážnejšiemu téme a nie je váš podcast rýdzo jedným vtipom za druhým.

Zvoľte si vhodný žáner

Ako už bolo spomenuté, v súčasnej dobe sa podcasty nahrávajú pre akékoľvek odvetvie a akékoľvek odbory. Hovorí sa o politických témach, aj o aktuálnom dianí alebo o zdravie či netoxické domácnosti. Výber témy je veľmi dôležité a rozhodne by ste výber témy nemali podceňovať. V ideálnom prípade si vyberte také tému, ktorá je vám blízke. Respektíve vyberte si žáner, ktorý je vám blízky.

Ak si vyberiete žáner, o ktorý sa zaujímate a ktorému rozumiete, potom budú mať vaše podcasty hlavu a pätu. Rozhodne sa nesnažte natáčať podcast o niečom, čo je moderné, ale čomu nerozumiete. Takéto podcasty nemôžu vyjsť s kladným hodnotením.

Vytvorte skvelú znelku

Ak ste si už vybrali žáner, v ktorom budete podcasty natáčať, ak ste dokonca podstúpili aj prípravu podcastu, aby ste vedeli, o čom budete hovoriť, je načase s vytvoriť skvelú znelku. Bohužiaľ práve znelka je dnes veľmi podceňovaná, a to je na podcastu veľmi dôležitá

Znelka je prakticky to prvé, čo človek pri podcastu počuje. Pokiaľ chcete vydávať podcasty v pravidelných intervaloch, potom je znelka veľmi dôležitou a kľúčovou časťou vášho hovoreného slova.