Podnikanie

Praktické tipy, ako začať podnikať

Začiatok podnikania nie je nič ťažké. Zo všetkého najskôr si vyberiete odbor podnikania, požiadate o živnostenské oprávnenie a po jeho vybavení sa môžete vrhnúť do práce a fakturovanie. Teda ešte musíte obehnúť príslušné úrady a prihlásiť sa k platbe sociálneho a zdravotného poistenia – to je dôležité. A keď už máte živnosť (alebo prípadne spoločnosť) založenú, potom stačí do praxe previesť nasledujúcich niekoľko praktických tipov.

Marketing v hlavnej úlohe

Pokiaľ chcete na poli biznisu uspieť, bez marketingu to naozaj nepôjde. Pravdepodobne neprichádzate na trh s ničím extrémne inovačným. Skôr len prichádzate s novou podobou toho, čo na trhu už je. A je to tak úplne v poriadku. Ale aby ste predbehli konkurenciu, mať schopného markeťáka k ruke je naozaj potrebné.

Samozrejme dokážete zákazky získať sami, ale s pomocou vyvesené reklamy to pôjde ako po masle, tým si môžete byť istí.

Stanovte si adekvátne ceny

Ak sa však rozhodnete spustiť marketing, mali by ste mať vopred ujasnené ceny, za ktoré sa budú výrobky predávať alebo služby ponúkať. Väčšina firiem má svoje ceny za služby a produkty stanovené veľmi skoro, iným to trvá. Vždy sa snažte hľadať adekvátnu hranicu – musíte zarobiť, ale zároveň nechcete svoju cieľovú skupinu priviesť na mizinu.

Stanovovanie ceny je pomerne ťažký odbor, ťažké odvetví podnikania. Je však potrebné si uvedomiť, že s dobrým marketingovým špecialistom po boku udáte veci aj za ceny väčšie.

Účtovné ako nutná časť tímu

Ako začať podnikať? Tak, že si nájdete účtovník. Pretože bez účtovný to nezvládnete, najmä pokiaľ zakladáte spoločnosť s ručením obmedzeným. U živnostníka platí, že sa daňové priznanie podáva raz za rok. V spoločnosti sa však každý mesiac odvádza celá kopa hlásenie, na čo sami pravdepodobne ani nemáte čas.