Financie

Poistenie domácich maznáčikov. Čo všetko zahŕňa?

Psíkov a mačiek je v slovenských domácnostiach mraky. Práve preto sa označujeme za národ majiteľov domácich miláčikov. Podľa posledných prieskumov za štvornohých spoločníkov dokonca aj radi utrácame, výdavky každým rokom siahajú do miliónov korún. Okrem granúl a ideálnych hračiek míňame tiež za služby veterinára, ktoré sú bohužiaľ mnohokrát až príliš časté. S poistením by sa však rodinná kasa toľko nezapotili.

Poistenie domácich miláčikov sa stáva hitom

Podľa posledných prieskumov sa poistenie domácich maznáčikov stáva veľkým hitom. A nedá sa tomu čudovať, pokrýva totiž veľa vecí, ktoré inak robia rapídny dieru do rodinného rozpočtu. V priemere vyjde na tisíc až dvetisíc ročne a dokáže človeka spasiť napríklad pred vysokými úhradami služieb zvieracieho doktora.

Čo všetko zahŕňa poistenie domácich maznáčikov?

Aj keď sa to niekomu môže javiť ako číre bláznovstvo, zaistiť poistku svojmu parťákovi nie je nič, čo by bolo cez čiaru. Hovoríme totiž o komplexný ochrane psov i mačiek, ktoré so sebou nesie zníženie výdavkov pri chorobách aj úrazoch domáceho maznáčika.

Poistenie totiž okrem toho, že pokryje náklady spojené s úrazmi alebo chorobami psov a mačiek pokrýva tiež náhla uhynutie alebo úmrtí alebo poistenie zodpovednosti za škody. Ak by nový prírastok do rodiny roztrhal susedovi drahé značkové poltopánky, rodinná kasa by zostala vďaka poistenia nedotknutá.

Dokonca poistenie pokrýva aj kastráciu, teda ak je nutná zo zdravotných dôvodov. O úhradu kastrácia sa nebojte požiadať napríklad vo chvíli, keď bola požadovaná z dôvodu zápalu maternice alebo semenníkov.

Krok, ktorý sa oplatí

Keďže domáci maznáčikovia rovnako ako ľudia trpia na najrôznejšie choroby, je ich poistenie úplne logickým krokom. Dokonca nie je nutné mať pri dojednávaní poistní zmluvy žiadne doklady, stačí, aby bolo zviera zdravé a pes očipovaná.