Pôžičky

Pozor na triky neférových poskytovateľov pôžičiek

Keď si ľudia potrebujú požičať peniaze, často si chcú požičať naozaj veľmi rýchlo. Nechcú na peniaze čakať dlhé týždne, chcú peniaze získať v čase, keď ich potrebujú, teda hneď, keď o ne požiadajú. To je napokon dôvod, prečo sú tak obľúbené nebankové pôžičky. Nebankové pôžičky totiž ponúka možnosť peniaze pripísať na bankové konto takmer ihneď od schválenia úveru. Nebankové pôžičky sú tu taky pre chvíle, kedy vám banky nepožičia.

V prípade žiadosti nebankové pôžičky, buďte radšej trochu opatrnejší a ostražitejší. Poskytovatelia nebankových pôžičiek na vás môžu vytiahnuť rôzne fígle, na ktoré by ste mohli doplatiť. Pokiaľ si teda potrebujete požičať, odporúčame neponáhľať a radšej sa držať ďalej od tých poskytovateľov nebankových pôžičiek, ktorí na vás skúša niektoré z ich ozkoušených trikov.

Spoplatnené zákaznícke servisy

Pozor si dajte na takých poskytovateľov nebankových pôžičiek, ktorí sú schopní si naúčtovať nezmyselné sumy peňazí za zákaznícky servis. Mnohí ľudia si myslia, že spoplatnené zákaznícke servisy sú záležitosť minulosti, ale nie je to tak. Mnohí poskytovatelia nebankových pôžičiek si účtujú za zákaznícky servis aj teraz, a to nemalé sumy. Napríklad je zvykom, že sa účtuje aj sedemdesiat korún za minútu, niekedy sa môžete stretnúť dokonca aj s deväťdesiatimi korunami.

Pozor na poskytovateľov, ktorí vám nedajú nahliadnuť do zmluvy

Tiež sa môžete stretnúť s poskytovateľmi pôžičiek, ktorí vám nedajú nahliadnuť do zmluvy. Rozhodne nič nepodpisujte, pokiaľ do zmluvy nie je možné nahliadnuť. Vyhnete sa tak budúcim nepríjemnostiam a nezrovnalostiam. Prečítajte si hlavne podmienky pod čiarou alebo podmienky malým písmom, v ktorých sa veľmi často skrývajú záludné sankcie alebo nezmyselné poplatky.

Zmluvy si zásadne vždy čítajte, a to bez ohľadu na dĺžku zmluvy. Naozaj sa týmto môžete vyvarovať problémom.