Pôžičky

Kedy si najviac požičiavajú rodičia?

Ak ste v minulosti pátrali po vhodnej a výhodné pôžičke, možno vás zarazilo, koľko pôžičiek je teraz k dostaniu na finančnom trhu. V súčasnej dobe je naozaj možné vziať si takúto pôžičku, o ktorej sme pred dvadsiatimi rokmi ani nesnívali. Či už hovoríme o rýchlych online pôžičkách alebo o SMS pôžičkách, finančný trh je naozaj pôžičkami naplnený na prasknutie. To je však veľmi dobre, máme z čoho si vyberať. V rámci niektorých pôžičiek je možné požičať si milióny, u iných zase pár tisíc, ktoré nám pomôžu zvládnuť týždeň do výplaty. Nehovorme tu však o tom, aké druhy pôžičiek máme. Zamerajme sa na to, kedy o ne žiadame. 

Každý človek má k pôžičke svoj dôvod. Niektorí si požičiavajú vtedy, kedy im odíde práčka, iní zasa vtedy, keď musí rekonštruovať dom. Kedy si však požičiavajú rodičia malých či veľkých ratolestí? 

Deti sú síce radosť, ale v budúcnosti sú tiež starosť, ktorá vyžaduje dostatok financií. Škola a záujmové krúžky – to dnes nie je nič zadarmo, do všetkého treba investovať. A nie každý rodič má dostatok financií na to, aby svojmu dieťaťu všetko umožnil. V mnohých prípadoch si preto požičia, ale ponúka sa otázka, kedy to je. 

Začiatky roka bývajú krušné 

Jedným okamihom sú práve spomínané začiatky školského roka. Dieťa potrebuje novú aktovku, nové puzdro a vybavenie do neho, potrebuje zošity a iné pomôcky, ktoré sú na zozname. To dnes nie je nič lacného. Rovnako tak nie sú nízke ani poplatky spojené so začiatkom roka. Niektoré škola vyberá peniaze do fondov, iná zase potrebuje uhradiť potreby použité vo výtvarnej výchove. 

Rovnako tak sa na začiatku roka dieťa prihlasuje do krúžkov, ktoré dnes nestojí stovky, ale tisíce korún. A aj na to si niekedy musí rodič požičať, ak chce svoje dieťa podporiť v rozvoji vlastností a umu. 

Udržanie domácnosti je tiež náročné 

Okrem detí je potrebné investovať aj do domácnosti. Rodičia sa snažia o to, aby deti mali skvelé zázemie, lenže aj v domácnosti sa môže niečo pokaziť. Či už to bude práčka alebo chladnička či sprchový kút, všetko je potrebné hneď kúpiť nové a aj v takých chvíľach môžu prísť pôžičky vhod.