Financie

Prevencia je najlepšou obranou proti budúcim problémom

V dnešnej dobe sa okolo nás vyskytuje mnoho faktorov ohrozujúcich našu bezpečnosť. Ak nebudeme všetky riziká dostatočne vnímať, môže sa stať, že v budúcnosti nás riešení prípadných problémov minimálne z hľadiska financií úplne zničí. K tomu, aby ste sa mohli cítiť viac v bezpečí, sa určite oplatí dojednať poistenie, ktorých sa na bohatom finančnom trhu objavuje naozaj celá rada. V tomto článku vám predstavíme tie najzásadnejšie, bez ktorých sa jednoducho nezaobídete. 

Aké poistenie sa naozaj oplatí? 

Poistenie vozidla je zákonom stanovené ako úplná nutnosť. Automobil bez povinného ručenia nesmie vstúpiť na vozovku, čo mnoho ľudí vníma ako zbytočnosť. Ak sa nad tým však zamyslíte, má to úplne logické vysvetlenie. V okamihu, keď zaviníte hromadnú dopravnú nehodu, by ste asi ťažko mohli hradiť niekoľkomiliónové náklady, že áno? 

Avšak sa toto poistenie vzťahuje len na škody, ktoré spôsobíte druhým osobám. Preto sa oplatí ešte navyše pravidelne platiť havarijné poistenie, vďaka ktorému sa nemusíte obávať výkladov, ktoré spôsobíte sami sebe. 

Veľmi dôležitá je aj ochrana majetku, ktorý si počas celého života všetci budujeme. Keď sa sen o vlastnom bývaní napríklad v rodinnom dome konečne stane skutočnosťou, iste nechcete, aby ste napríklad vinou prírodné katastrofy a veľmi nákladné priestory pre život prišli. Poistenie majetku síce tragickým nehodám nezabráni, ale máte aspoň istotu, že od poisťovne získate dostatočné množstvo peňazí, aby ste mohli všetky vzniknuté škody poplatiť. 

Na čo všetko sa vzťahuje poistenie majetku? 

Poistiť si nemusíte len rodinný dom, aj keď je zrejme tým najčastejším predmetom, ktorý si ľudia poisťujú. Bezpečný domov PLUS je ďalej možné využiť aj na objekty spomínané v zozname nižšie: 

  • rodinný dom (či rekreačný stavba) maximálne s dvoma bytmi 
  • byt v osobnom vlastníctve 
  • nehnuteľnosť v stavbe 
  • domácnosť (trvale obývaná i rekreačné) 
  • budovy s podnikateľskou činnosťou do 1/2 obytnej plochy 
  • vybavenie kancelárie alebo ordinácie 
  • vedľajšej budovy na inom pozemku (napr. garáže) 
  • bazény a vírivé vane 
  • zodpovednosť s limitom až 10.000.000 Sk 

Poistenie majetku je skrátka úplnou nutnosťou, bez ktorej sa v rámci bežného života jednoducho nezaobídete. Dohodnite si ho preto čo najskôr.