Financie

Nielen mŕtvice vás môže dostať do finančnej tiesne. Vieme, ako sa zabezpečiť

Aj keď dnes ľudia veľa zarábajú, každý človek by si mal uvedomiť, že tak dobre, ako sa máme teraz, sa mať naozaj nemusíme za pár rokov alebo mesiacov. Zákon schválnosti to väčšinou urobí tak, že sa niečo pokazí alebo niečo sa nám stane v ten najmenej vhodný okamih. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí majú napríklad smolu na rôzne choroby, potom odporúčame sa zabezpečiť. S prichádzajúcimi zdravotnými problémami sa totiž môže dostaviť aj finančná tieseň. Najväčším strašiakom býva mŕtvica, ktorá sa u ľudí objavuje stále častejšie a častejšie. Lenže ak príde, potom sa zrazu do finančnej tiesne chorý naozaj dostane.

Cievna mozgová príhoda je u nás stále sa častejšie vyskytujúce zdravotný problém. Zo štatistík vyplýva, že mŕtvica postihuje zhruba štyridsať tisíc ľudí každým rokom v produktívnom veku. Aj keď následky tejto zdravotné komplikácie môžu byť ľahké, môžu byť tak na druhú stranu veľmi ťažké a môžu mať vážne následky, ktoré nám znemožnia potrebné chodiť do práce. A v takom prípade oceníme, keď budeme finančne zabezpečení. Lenže sa ponúka otázka, ako sa finančne zabezpečiť, ide to vôbec nejako?

Ponúka sa mnoho spôsobov, ako sa prípadne finančne zabezpečiť tak, aby sme nielen v prípade mŕtvice nežili vo veľkej finančnej neistote. Vybrali sme konkrétne dve opatrenia, ktoré by ste si radšej zavčasu mali dojednať.

poistenie invalidity

Aj keď si mnohí ľudia hovoria, že poistenie invalidity je vec, ktorá je zbytočná, môže sa hodiť, a to nielen pri prekonaní mŕtvice, ale tiež pri vážnych úrazoch a zranení. Podľa následkov úrazu alebo napríklad mŕtvica býva prisúdená invalidita buď prvého, druhého alebo potom tretieho stupňa. Na základe toho sa potom vypláca poistenia.

Poistenie rizika úmrtia

So smrťou sa skrátka musí počítať, tá nikoho z nás neminie. Na smrť sa však možno poistiť, rovnako ako možno poistiť riziko úmrtia. Poistenie rizika úmrtia však zvážte podľa svojej konkrétnej situácie.