Pôžičky

Požičať si alebo nepůjčit si na dovolenku?

Ak patríte k ľuďom, ktorí si tento rok nenašetřili dostatok peňazí na dovolenku, možno premýšľate nad tým, že si požičiate. To by však bola veľká chyba. Požičiavať sa teraz skutočne nevypláca. Síce dneska pôžičky zvádza vďaka tomu, ako sú ľahko dostupné a ľahko dosiahnuteľné, bola by však chyba si požičať na niečo, na čo si dokážete našetriť. 

S pôžičkami sa dnes stretávate na každom rohu. Pôžičky vidíte na billboardoch pri cestách, milióny letákov sú rozložené po meste, kde trávite svoj čas. Pôžičky vám nedajú pokoj ani doma pri televízii, kedy sa neustále vyskytujú v televíznych reklamách. Do času, kedy ste nezistili, že nemáte dostatok peňazí na dovolenku, ste reklamy prepínali a letákov a billboardov si nevšímali. Avšak teraz, keď hrozí, že na dovolenku nepôjdete, vás začínajú zaujímať. 

Nepožičiavajte si kvôli týždni odpočinku 

Keď sa však nad tým zamyslíte, dôjde vám, že je hlúposť si požičiavať peniaze kvôli jednému jedinému týždni odpočinku. Potom vás bude trápiť aj niekoľko rokov záväzok, do ktorého ste vstúpili. Dovolenka je rovnaká ako mobilný telefón. Tiež sa na neho neoplatí si požičať. Aj na mobilný telefón si môžete zarobiť. 

Tým, že sú pôžičky tak skvele dostupné, sú zároveň aj čím ďalej zradnejšie. Ak patríte k ľuďom, ktorí do všetkého idú po hlave, v tomto prípade sa žiaľ spálite. Väčšinou sú háčiky v samotnej zmluve alebo v úrokoch a v poplatkoch. Dajte si na to preto pozor. 

Na čo si požičať môžem? 

Na dovolenku si teda nepožičiavajte, ale na čo si požičať môžete, je napríklad bývanie. Väčšinou nikto nenosí milióny vo vrecku, ktoré by len tak mohol investovať do bývania alebo áno? Okrem bývania je možnosť aj požičať aj na automobil, ale opäť len v tom prípade, ak viete, že vás táto pôžička nijako neohrozí a neovplyvní váš doterajší život. 

V prípade kúpy nového spotrebiča alebo v prípade opravy telefónu siahnite radšej do svojich úspor.