Financie

Potrebujete šetriť? 3 tipy, ako na to, alebo skromnosť je v móde

Zeje vaša peňaženka prázdnotou? Alebo sa už nechcete pred každou výplatou smutne pozerať do prázdnej chladničky? Potom sa naučte skromnosti! A nebojte sa, nikto sa nemusí dozvedieť o tom, že máte hlboko do vrecka, stačí to len okoliu správne podať…

Minimalizmus v šatníku

Každý mesiac si hovoríte, že nesmiete toľko utrácať za oblečenie, ale stále nemáte, čo na seba? Chyba bude možno niekde inde, konkrétne vo výbere jednotlivých kúskov. Vyberajte nadčasové, ľahko kombinovateľné kúsky a existujúci šatník oživte pomocou doplnkov. Nebojte sa ale ani extravagantnejších kombinácií z toho, čo práve veľmi nenosíte, a zahrajte si na Carrie Bradshaw zo Sexu v meste. A majte neustále na pamäti, že minimalizmus je v móde aktuálne veľkým hitom, takže menej znamená viac!

Minimalizmus na tanieri

Reštaurácia pýšiaca sa michelinskou hviezdou sa vás nebude snažiť napchať na prasknutie. Preto sa o to nesnažte ani vy. Na tanieri tiež nemusí byť desať rôznych, veľmi drahých surovín. Modernej gastronómii vládne jednoduchosť, preto si bez obáv zahrajte na populárneho šéfkuchára. Pripravte hostinu z lacných, dostupných surovín, ktoré používali naše babičky a ktoré už trochu upadli do zabudnutia, napríklad pohánky, červenej repy a pod. Tiež nie je od veci vyjesť všetky domáce zásoby, uvidíte, že vaša špajza má iste čo ponúknuť!

Minimalizmus v živote

Utratíte doslova majland pri dámskej jazde alebo pri posedení s priateľmi? Vezmite rozum do hrsti, do peňaženky si dajte nejaký menší obnos a vyrazte do víru noci s predsavzatím držať sa aspoň trochu skrátka! Keď zostanete len pri jednom či dvoch pohároch bieleho vína, ušetríte nielen veľa peňazí, ale aj jednu nepríjemnú opicu, a navyše budete za skutočnú dámu! A čo sa budeme rozprávať, ak obmedzíte najrôznejšie pochutiny, možno zhodíte aj nejaké to kilo…

Skromnosť je skrátka v móde, takže nikto nemusí vedieť, že momentálne máte trochu hlbšie do vrecka. Urobte z tohto svojho menšieho handicapu prednosť a razom budete za hviezdu!