Financie

Poistenie je pri outdoorových športoch nutnosť!

Počas tohto leta sa stali pomerne veľmi populárne takzvané outdoorové športy. Jedná sa o tie vonkajšie športy, ktoré v sebe môžu a nemusia mať štipku adrenalínu. Pokiaľ by sme mali menovať tie adrenalínové športy, potom je to jednoznačne parašutizmus alebo napríklad bungee-jumping, čo sa týka tých klasických outdoorových športov, ktoré sa stali počas tohto leta tak populárne, potom sú to hlavne rôzne druhy cyklistiky alebo napríklad horolezectvo.

Nech už sa však rozhodnete pre akýkoľvek šport, potom je nutné mať na pamäti, že pri outdoorových športoch musíte byť dobre poistení. Nie je to sranda nebyť poistený pri tak nebezpečných športoch. Predsa len napríklad hory v lete lákali množstvo nadšencov, ale aj mnoho nadšencov tu skončilo s nejakými zraneniami, aj keď išlo napríklad o profesionálnych športovcov v tomto odbore.

Nestávkujte na šťastenu

Veľa ľudí nedbá na poistenie, ktoré by im mohlo pomôcť pri možnom úraze, hlavne preto, že sa spolieha na šťastenu. Lenže spoliehať sa na šťastie, to je ako vsádzať veľké prachy na počasie – je to nezmyselné, pretože je to nepredvídateľné.

Keď už sme pri tom počasí, tak práve pri horolezectve a pri podobných športoch sa vsádza aj na počasie. Lenže počasie nie je práve to, na čo by sa naozaj malo vsádzať. Nepreceňujte svoje sily a neverte predpovediam, pretože predpovede počasia môžu samozrejme klamať. Veľakrát klamať nemusí, ale počasie si skrátka urobí, čo chce a zrazu je z mínus piatich stupňov plus pätnásť. Veď takto aktuálne počasie blbne, a tak nestávkujte na šťastie či počasie a radšej sa poistite.

Aké sú najčastejšie úrazy pri outdoorových športoch?

Pokiaľ sa pýtate, aké úrazy patria k tým najčastejším (hlavne aj počas tohtoročného leta), potom k tomu patria hlavne úrazy končatín, mnohokrát prechladnutie, dezorientácia pri náhlej zmene počasia, taktiež sa jedná o kombinované ujmy po páde z výšky. K tým najzávažnejším úrazom však dochádza vtedy, keď sklame príroda – môže sa pod vami zlomiť vetva a poistenie je to jediné, čo vám môžete trochu pomôcť (mimo doktorov).