Podnikanie

PlayStation opäť v móde. Sony upadá do nostalgie a vydáváremake

Spomínate si na dobu, kedy sa nehrali hry na Xbox, ale hrali sa hry najmä na PlayStationu a ten, kto ho mal, bol najväčší borec, s ktorým sme sa mohli kamarátiť? Skrátka a dobre PlayStation bol a stále je obrovský biznis, ktorý sa teraz rozhodol zase zarábať. Konkrétne spoločnosť Sony, ktorá pred dvadsiatimi piatimi rokmi predstavila svoju prvú hernú konzolu PlayStation 1, tento rok vydáva remake ikonické konzola, ktorá bude mať navyše dvadsať nainštalovaných hier. 

Pred dvadsiatimi piatimi rokmi spôsobila spoločnosť Sony úplnou videoherný revolúciu. Vniesla do sveta PlayStation 1, ktorý ihneď museli mať všetci ľudia na celom svete. Vtedy išlo o novinku na trhu, ktorá umožňovala hrať hry, ktoré boli niečo neopísateľné. Za tú dobu sa samozrejme do sveta dostali inej, inovatívnejšie herné konzoly, ktoré boli zase o niečo prepracovanejšie a kvalitnejšie. 

Nikto však netušil, že sa po rokoch stretneme v obchodoch so starou dobrou hernou konzolou PlayStation 1, ktorá ale bude krapet iná, než aká bola pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Vtedy išlo o hernú konzolu so skvelým moderným dizajnom, s ešte lepším herným ovládačom a nadupanú hardvérovú technikou, ktorá sa vtedy len tak niekde nevidela. Teraz predbehne zase aktuálne hity, ktoré dnes sú v hernom svete. 

Konzola, ktorá mala fenomenálny úspech 

Sony sa vtedy trafil do čierneho. Jeho prvá herná konzola mala nevídaný úspech, nečakali to ani odborníci, ktorí očakávali už veľa. Počas prvých desiatich rokov, kedy bola prvá herná konzola v predaji, sa predalo vyše sto miliónov kusov. Ľudia chceli hrať hry, ako boli Tekken 3 alebo Metal Gear Solid. 

Nostalgia je silná záležitosť 

A keďže je nostalgia silná záležitosť a keďže sa na úspešné časy spomína s veľkou pýchou, rozhodla sa spoločnosť Sony uviesť tento rok v decembri remake svoje prvé konzoly s názvom PlayStationClassic.