Pôžičky

Nebankové pôžičky budí v ľuďoch strach. Je však čoho sa báť?

Každý sa môže dostať do finančnej tiesne. Najčastejšie sa do nej dostávame vtedy, keď zomrie partner alebo blízky človek a my zrazu zdedíme všetky jeho dlhy, o ktorých sa zosnulý nikdy nezmienil. Veľmi často však potrebujeme požičať peniaze z dôvodu, že nám nestačí finančná rezerva. Najčastejšie to býva vtedy, keď sa pokazí automobil, s ktorým denne jazdíme do práce, alebo keď príde nejaká pohroma a zničí nám dom. V takých chvíľach je skutočne nutné si požičať a mnohokrát do toho nechceme ťahať rodinu, ktorú by sme len dostali do nepríjemných ťažkostí. Radšej sa teda chceme dostať z ťažkostí sami, a tak si požičiavame. Volíme však bankové úvery, pretože sa nebankových pôžičiek bojíme. Je však čoho sa báť? 

Nebankové úvery nie sú na trhu žiadnym nováčikom, napriek tomu sa nájde len hŕstka ľudí, ktorí ich využívajú, aj keď sú v mnohých smeroch výhodnejšie. Nebankové pôžičky poznáme najmä z televízií, preto z nich máme väčší rešpekt. Bankové pôžičky predsa nikdy nepotrebovali žiadnu veľkú reklamu, napriek tomu získavali klientov rýchlosťou blesku. 

Pokiaľ práve premýšľate nad tým, že si vezmete pôžičku, skúste to s nebankovým úverom. Nie je skutočne čoho sa báť, veď to, čo je výhodné, nemusí byť zahalené tajomstvom alebo nemusí pri tom byť skryté poplatky či iné nepríjemnosti. 

Rýchle, férové a bezpečné 

Nebankové úvery sú napospol veľmi rýchle. Peniaze totiž pripisujú na bankové konto rýchlosťou blesku. Celý proces žiadania o úver a následné vyplácanie úveru trvá len pol hodiny, niekedy menej. Navyše sa rýchlo vypĺňa aj žiadosť o samotný úver a veľkým prekvapením je následná férová zmluva, ktorá je samozrejme aj bezpečná. 

Keď neviete, poradia recenzie na internete 

V prípade, že si stále nie ste istí nebankovými úvery, mrknite na internet. Ľudia majú tendenciu oznamovať svoje názory, či už sú kladné alebo negatívne. Inými slovami je internet plný objektívnych recenzií stálych alebo bývalých klientov. Okrem toho existujú aj porovnávače, ktoré zrovnajú všetky nebankové pôžičky na trhu podľa výhodnosti a bezpečnosti.