Podnikanie

Peugeot ako firma, ktorá sa konečne začína rozbiehať

Dnes žijeme v rýchlej dobe, kedy by sme bez auta nestíhali asi nič. Ak jazdíte do práce vzdialenej treba dvadsať kilometrov, rozhodne by ste svoje auto mať mali. Ak máte rodinu, väčšinou volíte trochu väčšie vozidlo. Medzi obľúbené značky automobilov sa už dlhú dobu radí napríklad Ford alebo Škoda, ale tiež aj automobilka značky Peugot nie je stratená. Teda hlavne teraz – chytila ​​ju druhá múza.

Automobilka Peugot bola jednu chvíľku v štádiu, keď sa úplne rozpadala pod rukami. Našťastie ale prišiel Carlos Tavares, ktorý sa rozhodol túto automobilku vzkriesiť. Jednalo sa o prvú fázu, ktorou sa rozhodol podniknúť. Druhá fáza prišla na rad teraz – rozhodol sa podnik rozbehnúť tak, aby sa automobilka mohla radiť k tým najlepším. Rozhodol sa zvíťaziť v boji s globálnymi obrami.

Nebude to zrovna ľahký boj, pretože automobily značky Peugot nikdy nepatrili k tým najkvalitnejším ani k tým najvýkonnejším autám. Ani u nich nebola poznať nejaká inovácia alebo sa ani dvakrát nesnažili ísť s dobou, bohužiaľ.

Ako chce Carlos Tavares vzkriesiť túto firmu?

Vzkriesenie tohto podniku nebude práve nič jednoduché. Ku všetkému ale môže pomôcť aplikácia nazvaná Free2Move. Toto jedného dňa pokojne môže byť celosvetová aplikácia, ktorá bude vedieť zdieľať vozy cez lízing po právnických flotily. Táto aplikácia sa neobmedzuje na značky automobilov, ale je to možnosť ponúkať vozy všetkých značiek. A Peugot tu bude mať taky svoje vozidlá. Práve toto je plán – skrze služby vrátiť automobilku Peugot na trh.

Nie je to nemožné

Rad ľudí si môže myslieť, že je to choré takto vzkriesiť upadajúcu automobilku, ale nič nie je nemožné. Zatiaľ všetko, čo si Carlos Tavares zmyslel, taky dokázal.

Trebárs prvá fáza – automobilka upadala a on ju chcel opäť dostať nad hladinu. Plánoval to do troch rokov, ale nakoniec sa mu to podarilo za dva. Kto vie, ako dlho mu bude trvať, než sa značka Peugot dostane do takého štádia, že bude môcť nechávať točiť trebárs aj reklamy do televízií, ako sme boli zvyknutí pred niekoľkými rokmi.