Financie

Investovanie do platiny? A prečo by nie?

Mnoho ľudí dnes túži veľkom množstve peňazí. Niet sa čomu čudovať, veď peniaze nám môžu priniesť všetko, po čom vlastne snívame. Mali by sme si však uvedomiť, že ak nebudeme podnikať alebo ak nebudeme investovať, nikdy nedosiahneme takého množstva peňazí, po ktorom túžime. Ak si neplánujete rozbehnúť svoj vlastný biznis, mali by ste vedieť, do čoho sa oplatí a do čoho sa neoplatí investovať. Oplatí sa investovať napríklad do zlata, ale ak chcete investovať do niečo zvláštne, čo treba zaobstaráte teraz lacno, investuje do platiny.

V súčasnej dobe sa všetka pozornosť zniesla na lítium, ale ak ste chytrí sporitelia alebo veľkí investori, jednoznačne by ste mali investovať do iných kovov. Samozrejme investovania do drahých kovov nie je iba o investovaní do zlata, ale tiež sa oplatí investovať do platiny. Cena tohto kovu totiž aktuálne klesla, a to sa nestáva bežne.

Pokles raz za sto rokov

Investori aj sporitelia sa teraz sústreďujú práve na platinu. Pokles ceny tohto kovu totiž nie je bežný. Podľa odborníkov sa jedná o pokles raz za sto rokov. Poďme si to porovnať napríklad so zlatom. Gram zlata teraz kúpite za 907 korún, gram platiny teraz kúpite už za 653 korún. Cena kovov tento rok skutočne klesla u oboch, ale platina sa dostala do výhodnejšej pozície.

Viac o platine:

Podľa všetkého teraz potrebné taký Stogramová zliatok platiny vyjde na 90 tisíc korún. Predtým sa jednalo o doménu investorov. Predtým skutočne investori kupovali iba platiny, a to v podobe kilogramových zliatkov. Nakupovali teda za milióny, nie za desiatky či stovky tisíc. Teraz Sa však začali vyrábať zliatky o nižšej hmotnosti, čo je výhodnejšie pre tých drobnejšie investorov alebo pre ľudí, ktorí chcú zvýhodniť svoje úspory.

Vďaka poklesu cien sa tak stala platina dostupnejšie aj pre drobnejšie investorov, ktoré chcú uskutočniť nákup v desiatkach tisíc korún.